Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Podsumowano złote lata LSSE (FOTO)

LEGNICA. Z udziałem Przemysława BOŻKA, prezesa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jego najbliższych współpracowników:  Justyny Hubiak, dyrektor Departamentu ds. Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Aleksandry Jurkiewicz, prezes Fundacji LSSE odbyła się konferencja prasowa poświęcona osiągnięciom LSSE w polskiej gospodarce . -  Od 2018 roku cała Polska jest jedną wielką strefą ekonomiczną, a to pozwala przedsiębiorcom na rozwijanie działalności poprzez dostęp do ulg podatkowych zarówno dla mniejszych, jak i dużych inwestycji. Jako Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna chcemy być blisko firm, nie tylko gigantycznych, zagranicznych inwestorów, ale szczególnie mniejszych czy mikroprzedsiębiorców. Nasza strategia polega na tym, żeby najnowocześniejszy biznes był na wyciągnięcie ręki – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. - Za nami bardzo dobre lata LSSE.  W 2018 roku zysk LSSE kształtował się na poziomie -3,99 mln a na koniec 2023 roku zysk wyniósł 16,84 mln zł. Ten okres to czas dynamicznego rozkwitu inwestycyjnego LSSE S.A., który ma przełożenie na rozwój gospodarczy całego Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego...

Podsumowano złote lata LSSE (FOTO)

 Zwłaszcza ostatnie lata działalności Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zapiszą się w historii złotymi zgłoskami. Do największych sukcesów zaliczyć należy ponad miliardową inwestycję proekologiczną PepsiCo koło Środy Śląskiej. Wówczas wydawało się, że nic "większego" się już nie wydarzy, a dziś LSSE może się pochwalić planowaną gigantyczną inwestycją firmy Intel, która będzie dźwignią rozwoju nie tylko dla Dolnego Śląska, ale i całej Polski.

Obecna LSSE potężne ,nowoczesne parki przemysłowe ( Głogów, Lubin, Miękinia/Środa Śląska) o łącznej powierzchni ponad 1000 hektarów. Ale LSSE pod rządami Przemysława BOZKA i znakomitej kary nie spoczywa na laurach. Powstaje Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego w Głogowie. Strefa w swoich zasobach posiada grunty w Przemkowie i Prochowicach przeznaczone na rozwój budownictwa wielorodzinne i jednorodzinne. Nie brak głosów, że np. Prochowice mogą stać się sypialnią dla parku przemysłowego w Miękini( plany zatrudnienia ponad 2000 osob). LSSE zaangażowała się skutecznie w tworzenie siedziby batalionu lekkiej piechoty DBOT właśnie w Legnicy. Obok koszar, magazynów powstanie nowoczesna strzelnica.   

- Budujemy partnerskie relacje z lokalnymi firmami, oferując pomoc publiczną w postaci ulgi podatkowej na realizację nowych inwestycji oraz inne formy długofalowego wsparcia na każdym etapie realizacji procesu inwestycyjnego. Spotkania w ramach cyklu „Strefa dla Biznesu” mają ogromną wartość merytoryczną i praktyczną. Rozmowy z ekspertami pozwalają lepiej poznać możliwości, które daje współpraca z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i naszymi partnerami, prezentującymi swoje oferty – dodała Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

LSSE jako pierwsza w Polsce strefa, powołała własną fundację.  Fundacja Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest naturalną konsekwencją działań strefowych, podejmowanych w poczuciu społecznej odpowiedzialności biznesu, mających na celu kompleksowe kształtowanie warunków dla zrównoważonego rozwoju, zarówno gospodarczego, jak i społecznego. Dzięki takiej formie, możliwe jest podejmowanie działań na szerszą skalę oraz otoczenia, w którym funkcjonuje LSSE, w tym wielu sektorach życia społecznego, tj. szkolnictwa, ekologii, ochrony zdrowia czy kultury i sztuki.

Jednym z obszarów, który ma szczególne znaczenie w działaniach podejmowanych przez spółkę jest ochrona środowiska. Kompleksowe podejście Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. do ekologii ma na celu poprawę jakości otoczenia, w którym żyjemy oraz zminimalizowanie zubożenia zasobów naturalnych, na które może oddziaływać m.in. codzienna działalność przedsiębiorstw. W tym roku, przy udziale LSSE S.A., zasadzono już ponad 2000 drzew. Dolnośląski Klaster Edukacyjny zorganizował akcję pt. „Rośnij razem z nami”. W otoczeniu partnerskich szkół zostały posadzone nowe drzewa. Oprócz nasadzeń, przeprowadzono również prelekcje ekologii dla uczniów.

Fundacja Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej realizuje powierzoną misję społeczną poprzez udzielanie pomocy, finansowanie, dofinansowanie, wspieranie działań instytucji oraz organizacji pozarządowych.

Przemysławowi BOŻKOWI przez 5 lat udało się stworzyć znakomity zespół pracowników i udało mu się odnieść niewątpliwy sukces gospodarczy mający wielki wpływ na region. Prawa rynku politycznego są jednak nieubłagane. Przemysław BOŻEK chociaż nigdy nie był członkiem PiS-u - musi za kilka dni pożegnać się z zajmowanym stanowiskiem. Miejmy nadzieję, że następca będzie kontynuował dzieło gospodarczego sukcesu LSSE w Zagłębiu Miedziowym i na Dolnym Śląsku...  

Fot.zj