Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

KGHM pomoże pięciu szkołom (FOTO)

LUBIN. Będą 42 nowe klasy kształcące w branży przemysłu wydobywczego. Cztery szkoły z Lubina, Legnicy, Głogowa i Bolesławca będą placówkami, w których powstaną  klasy wspierane przez KGHM i spółki z grupy kapitałowej. 5 lutego w siedzibie KGHM w Lubinie podpisano listy intencyjne w kwestii realizacji programu.

KGHM pomoże pięciu szkołom (FOTO)

„Kompetentni w branży górniczo - hutniczej. KGHM kluczowy partner w kształceniu zawodowym” to tytuł zarówno nowego projektu, jakiego realizację rozpoczęła miedziowa spółka, ale zarazem konferencji, która miała miejsce w siedzibie KGHM w poniedziałek 5 lutego. Wzięli w niej udział przedstawiciele zarządu Polskiej Miedzi, Minister Edukacji Narodowej, samorządowcy lokalni z terenu Zagłębia Miedziowego, Dolnośląski Kurator, Państwowa Inspekcja Pracy oraz dyrektorzy szkół.

Zarząd KGHM Polska Miedź podczas konferencji podpisał listy intencyjne z władzami samorządów i dyrektorami szkół dotyczące współpracy w ramach rozwoju szkolnictwa branżowego. Pilotażowy program powstał myślą o absolwentach, którzy będą tak kształceni, by posiadać umiejętności i uprawnienia zawodowe pasujące do przemysłu wydobywczego.

- Potrzebujemy stawiać na wiedzę, kompetencje, wykształcenie i dobre przygotowanie pracowników do wszystkich wyzwań, z którymi musimy się mierzyć – mówił Radosław Domagalski Łabędzki, prezes zarządu KGHM Polska Miedź. Wśród szkół, które skorzystają na realizacji projektu są Zespół Szkół nr 1 w Lubinie, Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego oraz Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu.

Wszyscy obecni podczas konferencji podkreślali zgodnie, że do szkolnictwa zawodowego trzeba wrócić. - Nie osiągniemy nowoczesnej gospodarki, nie postawimy szkolnictwa zawodowego na nogi, nie będziemy mieli szkół branżowych kształcących specjalistów na rynek z prawdziwego zdarzenia, jeżeli nie będziemy współdziałać – mówił Roman Kowalczyk, Dolnośląski Kurator Oświaty.

Młodzież kształcona w szkołach branżowych w ramach współpracy KGHM i samorządów oraz szkół będzie przygotowana do wykonywania zawodu nie tylko w oddziałach KGHM i spółkach z grupy, ale na całym rynku pracy.

{gallery}galeria/wydarzenia/05-02-18-kghm-konferencja-szkoly-branzowe{/gallery}

Powiązane wpisy