Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Intensywne prace na strefie

ŚCINAWA. Od ponad miesiąca na terenach inwestycyjnych przy ulicy Legnickiej i Spacerowej w Ścinawie trwają intensywne prace budowlane – uzbrajana jest Strefa Aktywności Gospodarczej (SAG), a postęp robót widać z dnia na dzień.

Intensywne prace na strefie

Na działkach będących własnością gminy powstaje nowa sieć kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz sieć wodociągowa. Zgodnie z zawartą umową z wykonawcą, do połowy listopada br., na tym obszarze zostaną wybudowane nowe drogi wewnętrzne wraz z rondami, które będą obsługiwać komunikacyjnie cały obszar, a także sieć energetyczna oraz gazowa. Dojazd do strefy przewidziano ulicą Legnicką, która w ramach całego zadania zostanie poddana gruntownej modernizacji, w jej ciągu powstanie chodnik, wjazdy na posesje, ścieżka rowerowa oraz nowe, energooszczędne oświetlenie uliczne.

Według urzędników inwestycja zlokalizowana jest na najatrakcyjniejszych terenach w okolicy. – To chyba najlepsze miejsce, jeśli chodzi o działki przemysłowe w Ścinawie - twierdzi Przemysław Linda, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w miejscowym ratuszu. – To 17 ha działek, które będzie można podzielić wg zapotrzebowania i przeznaczyć pod aktywność gospodarczą - dopowiada.

Ponadto uzbrajany właśnie obszar zlokalizowany jest przy drodze powiatowej w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej – tzw. ścinawskiej obwodnicy, oraz linii kolejowej i wyremontowanej w ubiegłym roku bocznicy, a także przy niedaleko budowanej S-3. Atrakcyjne położenie strefy ma przyciągnąć małych i średnich przedsiębiorców, którzy będę chcieli zainwestować na tym terenie.

- Liczymy, że wszystkie atuty ścinawskiej strefy gospodarczej zostaną zauważone przez potencjalnych przedsiębiorców i faktycznie zacznie się dziać coś konkretnego w naszym mieście w sferze rozwoju gospodarczego i wzrostu zatrudnienia na lokalnym rynku pracy – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Przedsięwzięcie realizuje konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o.o. z Wrocławia. Koszt zadania opiewa na kwotę 9,5 mln zł. Gmina Ścinawa na jego realizację otrzymała wsparcie finansowe w wysokości blisko 5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie nie dotyczy przebudowy i modernizacji ulicy Legnickiej – ten zakres wykonywany jest m.in. dzięki corocznej dotacji z budżetu Powiatu Lubińskiego przekazywanej Ścinawie na inwestycje związane z drogami powiatowymi w obrębie gminy.

Powiązane wpisy