Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

450 mln USD kredytu dla KGHM "Polska Miedź"

LUBIN. KGHM "Polska Miedź" S.A podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na uruchomienie kredytu do kwoty 450 mln USD. Kredyt przeznaczony jest na finansowanie ogólnych celów korporacyjnych. Umowa niezabezpieczonego kredytu udzielonego przez BGK została podpisana na 7 lat, w formie odnawialnej linii kredytowej w kwocie 450 mln USD na 5 lat. Po 5 latach odnawialna linia kredytowa zostanie przekształcona w kredyt nieodnawialny, który zostanie spłacony w czterech równych półrocznych ratach. - Podpisanie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego to duży prestiż, ponieważ to wyjątkowa instytucja. Umowa utrwala współpracę pomiędzy naszymi instytucjami i pozwala realizować ambitne założenia strategiczne Spółki – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

450 mln USD kredytu dla KGHM "Polska Miedź"

Kredyt będzie wykorzystany na ogólne cele korporacyjne, co oznacza, że może być przeznaczony na działalność bieżącą i inwestycje.

- Głównymi celami realizowanej strategii finansowej KGHM, jest dywersyfikacja źródeł i wydłużanie terminów finansowania - mówi Katarzyna Kreczmańska – Gigol wiceprezes ds. finansowych,- Podpisana umowa wpisuje się w te działania, a warunki w niej uzyskane ze spokojem pozwolą na realizację dalszych kroków zmierzających do optymalizacji struktury finansowania.

KGHM sukcesywnie poprawia wyniki produkcyjne i sprzedażowe. Produkcja miedzi płatnej w styczniu 2019 roku wyniosła 58,7 tys. ton, o 21 procent więcej niż w analogicznym okresie w 2018 roku, a wyniki sprzedaży miedzi KGHM poprawił o 12 procent.

- Jako polski bank rozwoju wspieramy przedsiębiorstwa, które mają wpływ na rozwój polskiej gospodarki. Jest nam bliski dynamiczny rozwój KGHM a nowa strategia spółki jest jego ucieleśnieniem. Jesteśmy pewni, że realizacja tej strategii przyczyni się nie tylko do poprawy sytuacji KGHM, ale również do poprawy sytuacji ekonomicznej Polski i Polaków – dodał Wojciech Hann, członek zarządu BGK.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą.

Powiązane wpisy