KGHM ramię w ramię z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną
LUBIN. Do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna 17 maja dołączyła spółka KGHM Polska Miedź S.A. Zarządy KGHM i LSSE w siedzibie miedziowej spółki podpisały deklarację współpracy. Od teraz KGHM na szerszą skalę niż dotąd będzie wspierał edukację branżową w regionie.
Działający od 2015 roku Dolnośląski Klaster Edukacyjny wzbogacił się o nowego partnera - spółkę KGHM Polska Miedź S.A. Wspieranie rozwoju edukacji branżowej w regionie wpisuje się w dotychczasowe działania miedziowej spółki realizowanej programem "Kompetentni w branży górniczo - hutniczej". Deklarację Partnerską Przystąpienia do „Klastra Edukacyjnego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” podpisali członkowie zarządu KGHM – wiceprezes ds. Produkcji Radosław Stach i wiceprezes ds. Rozwoju Adam Bugajczuk oraz prezes zarządu LSSE Krzysztof Sadowski, Przemysław Bożek wiceprezes Zarządu LSSE i Piotr Wojtyczka wiceprezes Zarządu LSSE.
Wspieranie kształcenia młodych ludzi w kierunkach ściśle związanych z działalnością KGHM to wkład niesiony w wykształcenie przyszłych pracowników Polskiej Miedzi.
- To działanie prewencyjne, to wyjście na przeciw. Jest kilka inicjatyw tworzenia nowych zawodów. W tym współpracujemy z Wyższym Urzędem Górniczym, Szkołami technicznymi. Takie działania mają wyjść na przeciw ewentualnemu niedoborowi kadry, jeżeli taki będzie. Właśnie po to robimy takie rzeczy, wychodzimy na przód, by zapobiegać ewentualnym brakom pracowników. Jako KGHM prowadzimy szereg projektów związanych z nowoczesnymi rozwiązaniami np. automatyzacja przenośników taśmowych, rozwiązania komputerowe, nowoczesne systemy. Jesteśmy firmą światową, na wiele rzeczy nas stać i mamy tę możliwość pokazywania najnowszego sprzętu i chcielibyśmy szkołom pokazywać te najlepsze rozwiązania - mówił Radosław Stach wiceprezes zarządu ds., produkcji w KGHM .
Będziemy czerpać z wieloletnich doświadczeń Klastra edukacyjnego jeżeli chodzi o budowanie kompetencji interpersonalnych, przedsiębiorczości, czyli takich, których my zawsze będziemy mocno potrzebować. Chcemy to doskonalić ponieważ są one kluczowe z punktu widzenia realizacji strategii - mówiła Magdalena Wróbel, dyrektor naczelny. ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w KGHM.