Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

KGHM wyróżnił najlepszych uczniów (FOTO)

LUBIN. Program „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” to projekt obejmujący szkoły z Polkowic, Lubina, Legnicy, Głogowa i Bolesławca. W sumie blisko 110 uczniów uczących się w klasach pod patronatem miedziowej spółki. Podczas uroczystej Gali  Najlepszych wyróżniono i uhonorowano najzdolniejszych uczniów z tych klas.

KGHM wyróżnił najlepszych uczniów (FOTO)

Program „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM kluczowy partner w kształceniu zawodowym” to w praktyce programy stypendialne, praktyczna nauka zawodu w oddziałach Polskiej Miedzi, to wizyty zawodoznawcze i doposażenie pracowni oraz warsztatów przez KGHM. W piątek 14 czerwca w CK Muza w Lubinie najlepsi uczniowie klas będących pod patronatem KGHM odebrali listy gratulacyjne. Uhonorowano też stypendystów naukowych.  KGHM działając na rzecz młodego pokolenia, inwestuje w młodych i zdolnych ludzi, chcących się rozwijać i osiągać sukces w przyszłej pracy.

- Naszą ideą jest, by pomagać uczniom nie tylko zdobywać umiejętności, które są ważne na rynku pracy, ale też przygotowywać ich do pracy w naszej organizacji. Wśród najlepszych uczniów będziemy szukać tych "perełek". Uprościliśmy rekrutację, a więc jeżeli osoba, która realizuje praktyki w naszych oddziałach uzyska rekomendację osób, które się nimi opiekują, będzie miała łatwiej, by współpracować z naszą organizacją i związać się z nią zawodowo. - mówiła Arleta Chorąży, dyrektor Departamentu Efektywności Pracowników KGHM Polska Miedź S.A.

Jedną ze szkół będących w projekcie KGHM jest lubiński Zespół Szkół MCKK.

- Jest to nam niezmiernie potrzebne, dlatego, że już od pierwszych klas jesteśmy w stanie uczniom przybliżać pracę w kopalni, a to jest niezmiernie ważne, by się oswajali z tym trudnym zawodem. Jesteśmy po pierwszych lekcjach zawodoznawczych, na których mieli przedstawiony ciąg technologiczny, mogli zobaczyć na powierzchni pewne stanowiska pracy, a to bardzo pomaga młodym ludziom, którzy nie tylko z ławki i na ekranie projektora mogą zobaczyć pewne rzeczy, ale w rzeczywistym środowisku pracy - Lucyna Kubis, dyrektor ZS MCKK w Lubinie.{gallery}galeria/wydarzenia/14-06-19-gala-najlepszych-projekt-kghm-fot-marzena-machniak{/gallery}

Powiązane wpisy