Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Gminne PSZOK-i znów działają

GMINA LUBIN.  Ponownie otwarte zostały gminne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów w Oborze i Siedlcach. W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19 obowiązywać będą nowe zasady korzystania z punktów. - Otwarcie gminnych PSZOK-ów po ponad trzytygodniowej przerwie to nasza odpowiedź na oczekiwania mieszkańców Gminy Lubin. Otrzymaliśmy wiele sygnałów, które nas do tego skłoniły i przekonały. Wprowadzamy jednak zasady, których przestrzegania będziemy konsekwentnie wymagać, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno naszym pracownikom, jak i mieszkańcom – mówi Wojciech Dziwiński, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin.

Gminne PSZOK-i znów działają

Osoby dostarczające odpady do PSZOK zobowiązane są do bezwzględnego stosowania się do zaleceń osób koordynujących pracę punktu oraz rozładunku dostarczonych odpadów.

Od 7 kwietnia br. na teren PSZOK pojazdy dostarczające odpady wpuszczane będą pojedynczo. Na terenie obiektu może znajdować się tylko jeden pojazd dokonujący rozładunku.  Rozmowa osoby przywożącej odpady z pracownikiem obsługi w chwili weryfikacji danych może odbywać się wyłącznie przez okienko pomieszczenia biurowego. Osoby korzystające z PSZOK zobowiązane są do samodzielnego rozładunku odpadów w sposób selektywny, zgodnie ze wskazaniami obsługi. W sytuacji bezpośredniego rozładunku odpadów klienci PSZOK zobowiązani są do zachowania odległości minimum dwóch metrów od pracownika obsługi.

Przy wyjeździe z PSZOK mieszkaniec samodzielnie wypisuje i potwierdza pracownikowi PSZOK własnoręcznym podpisem na oświadczeniu rodzaj i wagę dostarczonych odpadów (oświadczenia wystawione zostaną na stoliku przed kontenerem biurowym, dostępne są również na stronie Urzędu Gminy Lubin).

Wypełnione i podpisane oświadczenie należy wrzucić do umieszczonej przy kontenerze biurowym skrzynki.

Mieszkaniec zobowiązany jest do odpowiedniego przygotowania odpadów w celu wykonania w jak najkrótszym czasie rozładunku odpadów. Odpady dostarczane do PSZOK muszą być posegregowane, nie mogą być zmieszane, ani zanieczyszczone innymi odpadami.

W przypadku niedostosowania się do zaleceń, o których mowa powyżej nasz pracownik może odmówić wjazdu pojazdu do punktu rozładunku odpadów.

 

Powiązane wpisy