Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

MCZ badał za darmo z okazji Dnia Babci i Dziadka

LUBIN. W ramach hasła „Łączymy pokolenia” Miedziowe Centrum Zdrowia S.A., spółka z grupy kapitałowej KGHM POlska Miedź S.A.  po raz kolejny wyszła do pacjentów. Tym razem z okazji Dnia Babci i Dziadka personel MCZ świadczył darmowe profilaktyczne usługi mieszkańcom Grębocic i okolic. Setki młodych ludzi, dojrzałych i seniorów skorzystało m. in. z badania pojemności płuc, poziomu cukru czy porad dietetyka.

 MCZ badał za darmo z okazji Dnia Babci i Dziadka

To nie pierwsza akacja, gdy MCZ S.A. wysyła swój personel w tak zwany teren. Do auli gimnazjum w Grębocicach służby medyczne z szeregiem profilaktycznych badań przybyły w piątek 20 stycznia 2017 w ramach akcji „Łączymy pokolenia”. - To już kolejna impreza, którą organizujemy poza obiektami MCZ i poza Lubinem. Poprzednie imprezy zaczynały się w Legnicy. Pierwsza impreza w była zorganizowana dla całych rodzin, potem była impreza w PWSZ im. Witelona, a potem przy współpracy Mercusa w listopadzie organizowaliśmy imprezę dla seniorów, a dziś dzięki uprzejmości władz gminy Grębocice a w szczególności wójta Jabłońskiego organizujemy z okazji Dnia Babci i Dziadka taką imprezę, na której możemy pokazać że jesteśmy, że zapraszamy do siebie, że badania są potrzebne, bo ratują nam życie - mówił Waldemar Sułek, członek zarządu MCZ S.A. dyrektor ds. finansowych.

Na dzieci, młodzież, dojrzałych mieszkańców gminy i okolic oraz seniorów czekał szereg podstawowych, profilaktycznych badań. Można było sprawdzić poziom cukru we krwi, poddać się badaniom na pojemność płuc, czyli tzw. spirometrii oraz skonsultować się z dietetykiem. - W ramach hasła „Łączmy pokolenia” chcemy wiedzieć jak się odżywiają pokolenia. Chcemy te badania robić profilaktycznie by zapobiegać szerzącej się otyłości nie tylko wśród dorosłych, ale też wśród dzieci. Dziś obsługuję stoisko pomiaru wagi, ustalania BMI. Mam do dyspozycji specjalistyczny sprzęt. Mierze tkankę tłuszczową, zawartość wody i mięśni. Badanie jest bardzo specjalistyczne i daje duży obraz tego, co się dzieje w naszym organizmie. Udzielamy też porad jak powinno wyglądać odżywianie, jak skupić się na nawykach żywieniowych. Kolejka jest cały czas i widać, ze zainteresowanie jest bardzo duże. - mówiła Alicja Sokołowska, specjalista ds. żywienia, dietetyk MCZ S.A.

Powiązane wpisy