Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Kilkaset osób przebadanych w Strefie Zdrowia

POLKOWICE. Podczas regionalnych zawodów piłkarskich KGHM Kids Cup na stadionie Zagłębia Lubin, kilkaset osób skorzystało z bezpłatnych porad i badań specjalistów z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych w specjalnej Strefie Zdrowia.

Kilkaset osób przebadanych w Strefie Zdrowia

Ponad 1400 sportowców, zarówno amatorów oraz zawodników z 15 regionalnych klubów i stowarzyszeń znajduje się pod stałą opieką Centrum Medycyny Sportowej Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. 18. czerwca PCUZ było partnerem regionalnych rozgrywek KGHM Kids Cup, w których wzięło udział 1200 zawodników z młodzieżowych i dziecięcych drużyn piłkarskich regionu Zagłębia Miedziowego.

– Od wielu lat dbamy o zdrowie naszych mieszkańców zachęcając ich do profilaktyki oraz podkreślając ogromną wartość fizjoterapii i rehabilitacji – informuje Mariola Kośmider, dyrektor Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. – Pamiętajmy, że poza codzienną aktywnością niezbędne są badania profilaktyczne oraz specjalistyczne dla osób starających się o licencję sportową. Ten wymóg dotyczy zwłaszcza dzieci i młodzieży, które uprawiając w klubach różne dyscypliny, muszą mieć odnawiane co pół roku orzeczenie od lekarza medycyny sportowej. Świadomi rodzice oraz odpowiedzialni przedstawiciele klubów wiedzą, że badania należy wykonywać w centrach medycyny sportowej, które dysponują odpowiednim zapleczem diagnostycznym oraz wykwalifikowaną kadrą. Takim miejscem jest od wielu lat Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych – dodaje.

Podczas turnieju młodzi zawodnicy oraz ich rodzice skorzystali z bezpłatnych badań pojemności życiowej płuc i utlenienia krwi, porad rehabilitantów i fizjoterapeutów oraz konsultacji dietetycznych. Fizjoterapeuta i lekarz poradni rehabilitacyjnej wyjaśniali, jak zapobiegać urazom, jak leczyć przewlekłe, ostre stany bólowe stawów i kręgosłupa oraz jak wrócić do sprawności po kontuzjach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

PCUZ ufundowało specjalną nagrodę – pakiet bezpłatnych badań dla całej drużyny oraz rodziców zawodników. Voucher wylosowała grupa Orlików z klubu Odra Chobienia. – Bardzo cieszę się z tych badań. Zgłosimy się na pewno pod koniec wakacji, tak aby na jesień mieć ważną licencję – mówi Jerzy Mularczyk, prezes klubu Odra Chobienia. I dodaje: – Nasze dzieciaki uwielbiają piłkę. Przyjeżdżają na treningi z okolicznych wsi i już dzisiaj wiem, że po murawie biega kilku niezwykle obiecujących zawodników, którzy w przyszłości mają szansę na poważną karierę piłkarską.

Powiązane wpisy