Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Kto po burmistrzu?

CHOCIANÓW. Wszystko wskazuje na to, że za rok o reelekcję nie będzie ubiegał się obecny burmistrz miasta i gminy Chocianów - Franciszek SKIBICKI. Co więcej polityczno-samorządowi oponenci mogą spać spokojnie - Skibickiemu nie marzy się polityczno-samorządowa kariera na innym szczeblu... - Powiem szczerze, że jestem już życiowo zmęczony i za rok zamierzam zdać urząd i udać się na zasłużoną emeryturę - powiedział nam Franciszek SKIBICKI, jeden z włodarzy najdłużej sprawujący władzę (z małą przerwą) w regionie.  

Kto po burmistrzu?

Pojawiły się spekulacje iż Skibicki rezygnuje z reelekcji na rzecz Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i będzie ubiegał się o mandat radnego Sejmiku Dolnośląskiego. Nic bardziej błędnego.

- Popieram idee samorządowości i dlatego zamierzam wspierać Dolnośląski Ruch Samorządowy z marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim na czele. Będę wspierał w samorządowej pracy polkowiczanina Łukasza Puźnieckiego, bo do takich młodych, ambitnych menagerów należy przyszłość polskiego samorządu. I chciałbym przyłożyć swoją cegiełkę do obrony idei samorządu przed zakusami polityków. Nie mam jednak zamiaru kandydować do Sejmiku. Mnie interesuje samorządowa emerytura...

Nie brak opinii iż niechęć Skibickiego do bardzo mocnego zaangażowania się w Dolnośląski Ruch Samorządowy to pokłosie politycznej uczciwości i... lojalności wobec Roberta RACZYŃSKIEGO, prezydenta Lubina i zarazem twórcy Ruchu Samorządowego "Bezpartyjni". To ugrupowanie zamierza także zdobyć Sejmik, a potem zaistnieć w Sejmie. Naturalną koleją rzeczy wydaje się iż za rok właśnie "Bezpartyjni" stoczą bój o Sejmik z Dolnośląskim Ruchem Samorządowym. W niezbyt odległej przeszłości Raczyński mocno pomógł Skibickiemu kiedy ten przegrał wybory burmistrzowskie z Kowalskim i zaoferował mu pracę w jednej z instytucji w Lubinie. Nic dziwnego, że Skibicki ma rozdarte serce: popiera DFS, ale i pamięta o Raczyńskim.

Kto po Skibickim przejmie fotel burmistrza? Kandydatem tzw. obozu rządzącego jest przewodniczący Rady Miasta i Gminy Krzysztof LESZCZYŃSKI. Ale na horyzoncie pojawiło się co najmniej 3 innych kandydatów. Kto wie czy kandydatem Prawa i Sprawiedliwość na fotel burmistrza nie będzie radny, działacz miedziowej Solidarności Bogdan NUCIŃSKI.  

Powiązane wpisy