Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Kolejna edycja polkowickiego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

POLKOWICE. 1 czerwca rusza druga edycja polkowickiego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Ta forma wsparcia dla uczniów z terenu gminy Polkowice ma zapewnić psychologiczną pomoc wszystkim młodym osobom, które znajdują się w kryzysie psychicznym.

Kolejna edycja polkowickiego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Podobnie jak w zeszłym roku, z telefonu będą mogły korzystać bez ograniczeń dzieci i młodzież. Pomoc będzie udzielana w przypadku problemów rodzinnych czy sytuacji związanych z konfliktami z rodzicami i rówieśnikami. Osoba młoda będzie mogła porozmawiać z psychologiem również o sprawach dotyczących młodzieńczych przyjaźni, dojrzewania, pierwszych miłości, przemocy domowej lub szkolnej, używek czy bezpieczeństwa w sieci.

- Polkowicki telefon zaufania gwarantuje poufność i bezpieczeństwo. Poza pomocą psychologiczną, nasi psychologowie mogą okazać się niezwykle pomocni również w sytuacjach kryzysowych, zawiadamiając współpracujące z nami służby interwencyjne i informując o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia – mówi Agata Jakubowska-Syta, psycholog PCUZ.

Od 1 czerwca do końca tego roku, polkowicka młodzież będzie mogła korzystać z telefonu codziennie, w godzinach 16:00-24:00. Linia będzie dostępna również w święta. Telefon będzie obsługiwany przez dyżurujących psychologów, psychoterapeutów i specjalistów z Ośrodka Pomocy Psychologicznej przy PCUZ.

- Ochrona zdrowia psychicznego młodych ludzi to inwestycja w przyszłość. Zdrowie psychiczne w okresie dzieciństwa jest warunkiem optymalnego rozwoju, efektywnego uczenia się̨, budowania satysfakcjonujących relacji z ludźmi, dbania o własne zdrowie fizyczne i samodzielnego radzenia sobie w dorosłym życiu. Zadanie, jakim jest telefon zaufania dotowane jest z samorządowego budżetu – mówi Krzysztof Pawłowski, prezes zarządu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Polkowicki Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży to jedno z działań gminnego „Programu promocji zdrowia psychicznego i zapobiegania zaburzeniom psychicznym”. W jego ramach odbędą się również specjalne szkolenia dla nauczycieli, akcje edukacyjne w szkołach z pogadankami nt. depresji młodzieńczej czy warsztaty terapeutyczne, teatralne dla dorosłych kierowane do osób dorosłych z problemami zachowania i funkcjonowania w społeczeństwie.

Powiązane wpisy