Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Zmiana na fotelu wicestarosty

POLKOWICE. Wczorajsza sesja Rady Powiatu Polkowickiego była ostatnią na której radny Krzysztof Nester występował w roli wicestarosty. Nowym wicestarostą polkowickim został Jan Wojtowicz.  Nowy zastępca starosty Kamila CIUPAKA już planuje już nowe otwarcie powiatu polkowickiego w kierunku pozyskania środków na Odnawialne Źródła Energi, m.in. dzięki przystąpieniu powiatu polkowickiego do Klastra Energii. Kolejnym zakresem na którym ma się skupić będzie transport publiczny. - Poza wymienionymi obowiązkami dużą uwagę skoncentruję na planowanym ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne), który przewiduje realizację zintegrowanych projektów na potrzeby gmin i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie, a mam tu na myśli inwestycje w ścieżki i trasy rowerowe - mówił Jan Wojtowicz.

Zmiana na fotelu wicestarosty

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na Wydziale Nauk Ekonomicznych, gdzie uzyskał tytuł magistra zarządzania. Ukończył również Krakowską Szkołę Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku MBA in Community Management. Na swojej ponad trzynastoletniej ścieżce zawodowej pełnił funkcje kierownicze dając się poznać jako skuteczny strateg, wizjoner i realizator wielu inicjatyw. Obecnie radny powiatu polkowickiego. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Polkowickiego. Od marca 2019 zatrudniony w Urzędzie Gminy Polkowice na stanowisku pełnomocnika burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

 Na sesji Rada Powiatu Polkowickiego jednogłośnie wyraziła wotum zaufania dla zarządu powiatu. Po wykonaniu budżetu za 2019 rok w kasie powiatu zostało rekordowe 10,5 mln. złotych nadwyżki. Pokryje ona część zadłużenia, które wynosi 18 milionów złotych. Pięcioro kandydatów ubiega się o rodzicielstwo zastępcze. W ramach współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Poradnictwa Psychologiczno–Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach rodzinom zastępczym zapewniono diagnozę psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną. Obecnie na terenie powiatu polkowickiego jest ich 17, a siedem osób się usamodzielniło. Utworzono trzy miejsca pracy dla niepełnosprawnych.

Program Rozwoju Społeczno-Gospodarczego opiera się na czterech filarach. W ramach jednego z nich 29 osób skorzystało z opieki wytchnieniowej, co przełożyło się na niemal 1500 godzin. Wsparcie polegało na możliwości skorzystania z doraźnej, czasowej pomocy w formie specjalistycznego poradnictwa psychologicznego, terapeutycznego oraz nauki w zakresie pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. W ubiegłym roku wyremontowano kościoły w Brunowie i Grodowcu oraz wyremontowano jeden z dachów w Jędrzychowie.

Powiązane wpisy