Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

W Przemkowie króluje miód, wino i dobra zabawa (FOTO)

PRZEMKÓW. Od ulicznych biegów, w których wzięła udział rekordowa liczba uczestników, rozpoczęło się Święto Miodu i Wina w Przemkowie. - W tym roku na święto przyjechało 150 wystawców z całej Polski a kilkunastu innych znalazło się zaledwie na liście rezerwowej. Do biegu po miód zgłosiło się ponad 600 osób w różnych kategoriach wiekowych a co mnie cieszy najwięcej młodzieży z naszej gminy. Mamy dziś miody, wina, obrazy, biżuterię, gastronomię - dla każdego coś dobrego. Przez dwa dni Przemków cudownie się bawi. W niedzielę będziemy rozstrzygać konkurs na najlepsze miody w kilkunastu kategoriach. Będzie też miano najlepszej pasieki i najlepszego stoiska. W niedzielę także gościć będziemy znamienite osoby ze świata polityki i samorządu co dowodzi iż Święto Miodu i Wina działa na wszystkich jak magnes. Bo miód to zdrowie a nikt się o tym nie dowie jak nie przyjedzie do Przemkowa - cieszył się Jerzy SZCZUPAK,burmistrz Przemkowa.

W Przemkowie króluje miód, wino i dobra zabawa (FOTO)

W tym roku mniej jest miodu wrzosowego, ale nie brakuje za to miodu lipowego, wielokwiatowego, gryczanego czy fasolowego. Do picia w zależności gustu dziesiątki rodzajów miodów pitnych, słynne Złoto Przemkowskie, miodowe nalewki – długo można wymieniać miody i trunki, z jakimi do przemkowskiego parku przyjechali wystawcy z całego kraju. Chętnych do smakowania i kupowania nie brakowało. XXII Dolnośląskie Święto Miodu i Wina przyciągnęły tłumy jakich wcześniej w Przemkowie nie widziano. Można było odnieść wrażenie, że park w Przemkowie to największe i najsłodsze targowisko Europy XXI wieku !

Tradycyjnie, były też stoiska ze sprzętem pszczelarskim, rękodziełem czy sadzonkami. Nie zabraknie muzycznych koncertów chociaż już w sobotę widać było, że amfiteatr w parku pękał dosłownie w szwach podczas występów przemkowskich zespołów dziecięco-młodzieżowych z CYKADAMI na czele.

A po niedzielnej mszy świętej ulicami Przemkowa przejdzie barwny miodowy korowód. Gościem szczególnym - nie po raz pierwszy - będzie zawsze ciepło witana w Przemkowie Marszałek Sejmu Elżbieta WITEK.

Fot. Ewa Jakubowska{gallery}galeria/wydarzenia/24-09-22-kiermasz-miodu-fot-ewa-jakubowska{/gallery}

Powiązane wpisy