Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Młodzież z klas patronackich KGHM na konferencji o sztucznej inteligencji „dAI lajka”

POLKOWICE. Ponad 300 osób zgromadzonych w auli Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach uczestniczyło w konferencji „dAI lajka”, poświęconej wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI) w codziennym życiu ucznia i nauczyciela. Uczestnikami byli uczniowie klas patronackich KGHM z programu edukacyjnego „Kompetentni w branży”.

Młodzież z klas patronackich KGHM na konferencji o sztucznej inteligencji „dAI lajka”

Zainspirowani AI – uczniowie odkrywają przyszłość technologii

Konferencja to kolejna inicjatywa w ramach programu „Kompetentni w branży”, wspieranego przez KGHM. Uczniowie dziesięciu szkół z regionu Zagłębia Miedziowego mieli okazję zgłębić temat sztucznej inteligencji.

– Sztuczna inteligencja to teraz jeden z kluczowych tematów dotykających niemal każdego aspektu naszego życia – od edukacji po media społecznościowe i życie zawodowe. Organizacja tej konferencji była dla nas ważna, bo chcemy, by nasi uczniowie zdobywali wiedzę o narzędziach, które zmieniają świat – powiedziała Magdalena Lipińska, dyrektor naczelna ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM.

Jak AI zmienia szkołę i życie młodych ludzi?

Na scenie szkoły w Polkowicach pojawili się eksperci, w tym Jowita Michalska autorka książki „Szkoła w czasach AI” i założycielka Digital University oraz Wojciech Kardyś, ekspert digital marketingu, którzy opowiedzieli o szansach i zagrożeniach związanych z AI. Eksperci podkreślali, jak technologie te mogą wspierać rozwój uczniów i nauczycieli. Pojawiły się również tematy o wirtualnych influencerach i wyzwaniach związanych z hejtem i dezinformacją w mediach społecznościowych.

Cyberbezpieczeństwo i wyzwania w sieci

Z kolei o zagrożeniach płynących z zastosowania AI przez hakerów opowiadał podczas konferencji Wojciech Stankiewicz z wydziału cyberbezpieczeństwa KGHM Polska Miedź S.A. Zwrócił uwagę na to, jak nowoczesne technologie mogą być wykorzystywane do nielegalnych działań, przestrzegając młodzież przed niebezpieczeństwami w sieci.

Współpraca i zaangażowanie uczniów kluczem do sukcesu

Współpraca KGHM i Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy umożliwiła nie tylko organizację konferencji, ale także aktywne zaangażowanie uczniów w jej przygotowanie. Uczniowie klasy trzeciej o profilu technika reklamy zajęli się oprawą audiowizualną i poprowadzili wydarzenie. Każdemu z wystąpień towarzyszył quiz online. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i refleks, odpowiadając na pytania dotyczące sztucznej inteligencji. Dziewięciu najlepszych uczestników zostało nagrodzonych upominkami od KGHM.

Powiązane wpisy