Gra planszowa oparta o historię Chojnowa
CHOJNÓW. Najpierw o Chojnowie napisał książkę, teraz historię tego miasta " przełożył" na grę planszową "Wędrowiec". Stanisław Horodecki, lokalny pasjonat historii, zapewnia, że wszystko to, co dzieje się w wymyślonej przez niego grze, wydarzyło się w Chojnowie naprawdę i to przed wiekami.
- "Wędrowiec" to gra o wędrowaniu po renesansowym Chojnowie. Znajdujemy się w wieku XVI; wówczas w mieście działo się naprawdę wiele ekscytujących wydarzeń- zarówno tych pozytywnych, czasami zabawnych, ale zdarzały się też te tragiczne. Na bazie tych wydarzeń, które przed wiekami naprawdę miały miejsce, wymyśliłem grę - i jak widać - udało się ! - mówi Stanisław Horodecki.
W grę jednocześnie może grać nawet 10 osób, najmniej - 4.
- Taki był mój zamysł, że kiedy spotykamy się z rodziną, czy to przy stole świątecznym, czy przy innych okazjach, żeby mogło zagrać dużo osób. Już jak gra poszła do druku, ktoś mi zasugerował, że po zmianie trzech kart można grać nawet już od dwóch osób. Także jest to kreatywna, wielofunkcyjna planszówka- mówi autor.
Dwie kości poprowadzą graczy. To biała kość drogi i czarna kość losu. Do tego 98 kart, które rozstrzygają, co w XVI -wiecznym Chojnowie się zadzieje, i kto odegra tu jaką rolę. A los zawsze może się odmienić.
- Nie byłoby tej gry bez co najmniej dwóch osób: jedna to pan Andrzej Sobczak, znakomity grafik i druga osoba to n
Natalia Roznowska, którą poprosiliśmy o zrobienie rysunków kilku budowli miejskich, tak, by były one rozpoznawalne, ale z drugiej strony nieco baśniowe. Wyszło doskonale- cieszy się Horodecki.
Gra dostępna jest m.in. w chojnowskim muzeum, w miejskiej bibliotece, w wybranych lokalnych sklepach, ale także w legnickim Muzeum Miedzi.