Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wystartował Złotoryjski Budżet Obywatelski

ZŁOTORYJA. Od dzisiaj tj. 2 stycznia można składać projekty do realizacji w ramach debiutującego na obywatelsko-samorządowej scenie Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego.  Budżet Obywatelski to specjalnie zarezerwowana kwota 100 tysięcy w budżecie Gminy Miejskiej Złotoryja o przeznaczeniu, której decydują mieszkańcy Złotoryi. - Z pewnością okres świateczno-noworoczny sprawił iż póki co nie było zbyt wielu pytań dotyczących ZBL, ale jestem przekonana, że najbliższe dni przyniosą sporą aktywność złotoryjan w zakresie ZBO i liczę, że pierwsze projekty zostaną szybko  zgłoszone do naszego Urzedu - wyjasnia Anna ARDELI, dyrektor Wydziały Spraw Społecznych Um w Złotoryi.

Wystartował Złotoryjski Budżet Obywatelski

 

W 2018 roku na realizację projektów przeznaczona została kwota 100 tys. zł, przy czym wartość jednego projektu nie może przekroczyć 20 tys. zł. Projekty realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego mogą odnosić się jedynie do terenów stanowiących własność gminną lub terenów, co do których Gmina Miejska Złotoryja może uzyskać prawo do dysponowania nieruchomością. Propozycje projektów do realizacji może zgłosić każdy mieszkaniec Złotoryi. Projekty zgłoszone do realizacji mogą mieć charakter zarówno inwestycyjny, remontowy, jak i społeczny, np. kulturalny, sportowy

Projekt musi uzyskać poparcie co najmniej 20 mieszkańców miasta. Formularz zgłoszenia projektu dostępny jest w formie papierowej w pokoju nr 1 lub 22 Urzędu Miejskiego w Złotoryi pl. Orląt Lwowskich 1, lub w wersji elektronicznej na stronie www.zlotoryja.pl w zakładce Złotoryjski Budżet Obywatelski.

Prawidłowo wypełniony formularz wraz z podpisami osób popierających projekt należy złożyć w formie pisemnej w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Złotoryi w terminie wskazanym w harmonogramie. Projekty, które przejdą pozytywną weryfikację będą opublikowane na stronie internetowej www.zlotoryja.pl w zakładce Złotoryjski Budżet Obywatelski, aby mieszkańcy Miasta Złotoryja mogli się z nimi zapoznać.

Po ogłoszeniu wyników głosowania miasto zrealizuje zwycięskie projekty do końca 2018 roku.

Harmonogram Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego 2018

od 2 stycznia do 31 stycznia - składanie wniosków
od 1 lutego do 28 lutego - weryfikacja projektów oraz opiniowanie
od 1 marca do 16 marca - ogłoszenie listy projektów oraz zapoznanie mieszkańców Miasta Złotoryja z propozycjami
od 19 marca do 30 marca - głosowanie
12 kwietnia - ogłoszenie wyników głosowania

A my jesteśmy ciekawi o realizacją jakich projektów i w której części miasta zabiegać bedą złotoryjanie podczas I edycji Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego.

Powiązane wpisy