Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Uczniowie namalowali, RPK się chwali

ZŁOTORYJA.  Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne pochwaliło się twórczością plastyczną złotoryjskich uczniów poświęconą znakomitej wodzie, jaką produkuje. Spółka stworzyła kolaż z prac konkursowych i umieściła go na wielkim banerze ustawionym przy hydroforni na ul. Hożej.

Uczniowie namalowali, RPK się chwali

Konkurs plastyczny ph. „Złotoryjska woda – zdrowia doda” zorganizowano wiosną tego roku. Wpłynęło na niego aż 109 prac. Jury przyznało po 3 nagrody pieniężne w każdej z trzech kategorii wiekowych, ale drobne upominki od RPK otrzymał każdy uczestnik zabawy. Laureatami konkursu zostali: Oliwier Świerk, Dawid Blok, Filip Miara, Hanna Pyra, Magdalena Hanusiewicz, Maria Tusińska, Szymon Rewig, Julia Franczak i Lena Golanowska .

Po kilku miesiącach wybrane prace konkursowe trafiły „na afisz”, a dokładnie rzecz biorąc – na baner należący do RPK. Spółka wykorzystała je do promocji walorów swojej wody, którą – przypomnijmy – można pić prosto z kranu bez obaw o zdrowie, a w dodatku ze smakiem. Twórczość uczniów prezentowana jest przy popularnym szlaku spacerowym w kierunku Wilczej Góry, obok hydroforni na Hożej, którą od zeszłego roku zdobi mural edukacyjny. Pomysłowe malowidło wyjaśnia, skąd złotoryjanie mają wodę w kranie Baner pokonkursowy to kolejny element kampanii promocyjnej, którą od kilkunastu miesięcy prowadzi spółka komunalna. RPK stara się przekonać mieszkańców miasta, by zamiast dużo droższej wody butelkowanej spożywali po prostu lokalną kranówkę. Dlaczego? Bo jest bardzo smaczna, zawsze świeża i dostępna – zachwala miejskie przedsiębiorstwo.

Latem tego roku RPK uruchomiło w Rynku saturator, dzięki któremu mieszkańcy i goście odwiedzający nasze miasto mogli ugasić pragnienie w gorące dni ). Saturator „jak za dawnych lat” zasilany był oczywiście wodą ze złotoryjskich wodociągów, a na tablicy obok pokazany był jej skład fizyko-chemiczny.

Spółka wypuściła również breloczki promocyjne w kształcie kropli wody i ze swoim logo, a nawet pokusiła się o niebieską maskotkę kropelkę, która przeszła razem z pracownikami firmy w korowodzie otwierającym tegoroczne Dni Złotoryi (na zdjęciu obok). Maskotka nie ma jeszcze imienia, niewykluczone jednak, że nazwę dla niej zaproponują sami złotoryjanie, bo w RPK myślą o zorganizowaniu kolejnego konkursu.

Woda produkowana przez RPK jest naturalną wodą podziemną, pierwotnie czystą, wydobywaną z ujęć o głębokości do 130 metrów. Nawet bez dodatkowego uzdatniania spełnia rygorystyczne polskie i europejskie normy jakości. W oparciu o szereg analiz laboratoryjnych można stwierdzić, że jest niskozmineralizowana, a jej skład fizyko-chemiczny jest porównywalny z wodą źródlaną (tabela poniżej), co oznacza, że może zastąpić na naszych stołach wodę butelkowaną.

Picie wody ze złotoryjskich kranów pozwala więc oszczędzić czas i pieniądze, jest również krokiem w stronę ochrony środowiska, gdyż ogranicza zużycie plastiku rozkładającego się w bardzo długim czasie.

Powiązane wpisy