Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Uruchomili Miejski Bank Kadr

ZŁOTORYJA. Złotoryjski Ratusz uruchomił Miejski Bank Kadr, który ma kojarzyć pracodawców z pracownikami i odwrotnie. W serwisie swoje wizytówki zamieściło już 5 firm, są też pierwsze oferty pracy.

Uruchomili Miejski Bank Kadr

Miejski Bank Kadr to pomysł i realizacja Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Złotoryi. Inicjatywa ma na celu efektywne kojarzenie pracodawców i pracowników ze Złotoryi i bliskiej okolicy, a tym samym ułatwienie poszukiwania pracy oraz migracji pracowników.

Bank ma postać portalu internetowego, który stworzony został z jednej strony dla pracodawców potrzebujących pracowników, a z drugiej – dla osób poszukujących pracy lub zamierzających zmienić aktualne stanowisko.

Korzyści dla pracodawców płynące z obecności na portalu są dwojakiego rodzaju. Po pierwsze – mogą samo-dzielnie dodawać i usuwać oferty pracy. Po drugie – przedsiębiorca, po zarejestrowaniu się na stronie, ma możliwość utworzenia wizytówki swojej firmy, która będzie się wyświetlała w dolnej części strony głównej. Tym samym będzie bardziej widoczny dla osób odwiedzających serwis. W razie jakichkolwiek problemów z użytkowaniem portalu pracodawca może liczyć na pomoc pracowników WFZiOI.

Z kolei osoby zabiegające o pracę dzięki Bankowi mają możliwość przeglądania ofert zatrudnienia z okolicy oraz kontaktowania się bezpośrednio z pracodawcą. Po zalogowaniu użytkownik otrzymuje dostęp do pełnej i aktualnej bazy ofert pracy. Poszukujący zatrudnienia będzie mógł się kontaktować z daną firmą dzięki informacjom kontaktowym: adresowi e-mail czy telefonowi do osoby odpowiedzialnej za rekrutację.

Wg danych złotoryjskiego ratusza, liczba osób zamieszkałych w Złotoryi i pracujących poza miastem, opodatkowanych PIT, wynosi 2982. W samej tylko sąsiedniej Legnicy pracują obecnie 742.

– Jestem przekonany, że ci ludzie woleliby pracować na miejscu niż dojeżdżać. Stąd nasza inicjatywa. Przedsiębiorcy generalnie oczekują od urzędów, by im nie przeszkadzały w prowadzeniu działalności. W złotoryjskim ratuszu mamy jednak ludzi kreatywnych, którzy nie będą przeszkadzać, a mogą pomóc. Dlatego postanowiliśmy kojarzyć z przedsiębiorcami z miasta i regonu nie tylko tych ludzi, którzy szukają zatrudnienia, ale i tych, którzy chcą zmienić miejsce pracy – podkreśla Robert Pawłowski, burmistrz Złotoryi.

Miejski Bank Kadr został zaprezentowany podczas spotkania przedsiębiorców pod roboczą nazwą „Kontakt”, zorganizowanego przez złotoryjski UM w sali konferencyjnej pensjonatu „Przy Miłej”. Wzięło w nim udział blisko 40 osób, w tym ponad 30 przedsiębiorców, którzy poza ideą Banku mieli również okazję zapoznać się z innymi instrumentami wsparcia przedsiębiorczości. Mariusz Sinior z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej zachęcał do skorzystania z baz danych DAWG i rozwijania eksportu. Gabriela Męczyńska z Partnerstwa Kaczawskiego wygłosiła prelekcję nt. wsparcia rozwoju gospodarczego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Z kolei Leszek Cybulski z Dolnośląskiego Funduszu Regionalnego mówił o zwrotnych instrumentach finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

„Kontakt” miał na celu doprowadzenie do spotkania przedsiębiorców ze Złotoryi i okolic oraz stworzenie dla nich platformy współpracy w rozwijaniu firm. Ze względu na spore zainteresowanie pierwszą edycją „Kontaktu” UM już zapowiada kolejne tego typu spotkania.

Powiązane wpisy