Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

10. Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością (FOTO)

GMINA ZŁOTORYJA. Po raz 10 a po raz 4. w Skansenie Górniczo-Hutniczym Fndacja ANIMUS zorganizowała Mistrzostwa Polski w płukaniu złota dla osób z niepełnosprawnościami.  - Te Mistrzostwa są jedyne w Polsce, a może i w świecie. Dają ogromną radość osobom z niepełnosprawnością, łączą niesamowicie i integrują z osobami pełnosprawnymi – przekonuje Łucja Marchaj-Miller. Na tych Mistrzostwach autentycznie ładuję baterie i zbieram siły do kolejnych akcji naszej Fundacji ANIMUS, uczę się pokory i doceniam życie patrząc szczególnie na dzieci z niepełnosprawnością, które są szczere w okazywaniu swojej radości – dodaje Łucja Marchaj-Miller.

10. Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością (FOTO)


Przybyli do nas autokarami z takich miejscowości jak: Głogów, Bolesławiec, Chojnów, Świdnica, Świebodzice oraz oczywiście Złotoryja , Żmigród i Jelenia Góra. Uczestnicy już od wielu lat w podziękowaniu za mistrzostwa przywożą swoje rękodzieło, które z roku na rok jest piękniejsze i coraz to okazalsze.
Zaszczytną funkcję Patronatu Honorowego mistrzostw pełnił wójt gminy Złotoryja Jan Tymczyszyn. Współorganizatorem MP było Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Złotoryja z dyrektorem Jarosławem Szapowałem na czele. Fantastyczny klimat i dobrą zabawę podczas płukania złota organizatorzy zawdzięczają Stowarzyszeniu Historyczno-Eksploracyjnemu Księstwa Legnickiego .

Każdy zawodnik - płukacz oprócz swojego wypłukanego złota, które mógł zabrać do domu dostał pamiątkowy medal z 9. edycji Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością. Za zajęcie I, II i III miejsca każdy wygrany dostał złoty puchar oraz pamiątkowy dyplom i nagrody. A główną nagrodą w dwóch kategoriach był voucher na 1-dniowy pobyt w Art Hotelu we Wrocławiu od naszego długoletniego darczyńcy.
Również na uczestników czekał słodki poczęstunek z najlepszej Cukierni Ciacholandia ze Złotoryi oraz ciepły posiłek.
Mistrzostwa w tym roku dały nam wszystkim ogromną radość, bardzo się zintegrowaliśmy, a uczestnicy już zapowiadają, że będą z nami znów za rok – potwierdza Łucja Marchaj-Miller prezes Fundacji ANIMUS.

Fot. zj

Powiązane wpisy