Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Fuzja w Podokręgu Legnca

REGION.  W letniej przerwie między rozgrywkami na terenie Podokręgu Legnica dojdzie do fuzji klubów. Siły mają połączyć drużyny z powiatu średzkiego, z gminy Udanin – Ros-Bruk Damianowo i Orzeł Konary. Na najbliższą sobotę zaplanowano pierwszy trening, w ramach którego odbędzie się również spotkanie organizacyjne.

Fuzja w Podokręgu Legnca

Obu kluby są stosunkowe młode piłkarskiej mapie regionu legnickiego. Ros-Bruk Damianowo – znany przez wiele lat pod nazwą sponsora Polder-A – został założony w 2000 roku. Przez ponad ćwierć wieku występował głównie w Klasie B, a jego największymi sukcesami były trzy awanse do Klasy A – w latach 2005, 2010 i 2024. W dwóch pierwszych przypadkach były to jednak jednoroczne epizody.

Na wyższym poziomie rozgrywkowym po raz pierwszy udało się utrzymać dopiero w sezonie 2024/2025, głównie za sprawą bardzo solidnej rundy wiosennej. W minionej kampanii 2025/2026 zespół z Damianowa nie zdołał jednak uniknąć degradacji. Ugrał zaledwie trzy punkty za zwycięstwo 6:4 nad Polonią Ernestynów. Głównym powodem tak słabego wyniku były problemy kadrowe, choć ostatecznie drużynie udało się dograć sezon do końca.

Orzeł Konary rozpoczął swoją działalność 7 lutego 2009 roku, natomiast do rozgrywek ligowych przystąpił od sezonu 2011/2012. Przez cały ten czas występował w Klasie B aż do wiosny 2023 roku, kiedy został karnie wycofany z ligi po trzykrotnym nieprzystąpieniu do zawodów. Również w tym przypadku przyczyną były problemy z frekwencją zawodników. Najlepszym wynikiem Orła było czwarte miejsce wywalczone w sezonie 2013/2014. Teraz klub z Konar wraca do seniorskich rozgrywek po trzyletniej przerwie, co zapowiadał już w maju.

Jednym z głównych czynników, który skłonił oba kluby do połączenia, były kwestie kadrowe. Nie wiadomo jeszcze, pod jakim szyldem będzie występował nowy projekt, jednak zmagania rozpocznie on oczywiście od Klasy B.

– Ta fuzja to nie tylko połączenie nazw i herbów, ale przede wszystkim pasji, zaangażowania i potencjału naszych zawodników oraz społeczności. Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie osiągnąć znacznie więcej i zbudować klub, z którego wszyscy będziemy dumni – czytamy w komunikacie opublikowanym na facebookowym profilu Orła Konary.

Dodajmy, że końca sezonu 2025/2026 nie doczekał również inny klub z gminy Udanin – KS Lusina, który wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

Dodaj komentarz

Wyślij