Orzeł ląduje na piłkarskim Dolnym Śląśku
REGION. Grono członków Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wkrótce się powiększy. Wszystko za sprawą Orła Szlichtyngowa, który zdecydował się na zmianę przynależności i zgłosił akces do dolnośląskich struktur. Dotychczas klub był zrzeszony w Lubuskim Związku Piłki Nożnej.
Szlichtyngowa to miejscowość położona bardzo blisko granicy obu województw. Od Serbów, gdzie swoją siedzibę ma miejscowy Zawisza, dzieli ją zaledwie jedenaście kilometrów, a od Głogowa niespełna piętnaście. To właśnie względy geograficzne zadecydowały o podjęciu decyzji o przenosinach.
– Jako klub z miasta położonego na samym krańcu województwa lubuskiego od lat musieliśmy pokonywać dziesiątki, a czasem nawet blisko 100-kilometrowe trasy, by rywalizować na boiskach oddalonych od naszej codzienności. Tymczasem nasi najbliżsi sąsiedzi, wiele klubów, z którymi naturalnie łączą nas relacje, znajdują się właśnie na Dolnym Śląsku – argumentuje klub ze Szlichtyngowej na swoim profilu na Facebooku.
Orłowi rzecz jasna, na terenie DZPN, zdecydowanie najbliżej do Podokręgu Legnica. Jeśli nie dojdzie do większych roszad w podziale legnickich Klas B, zespół powinien wystartować w grupie I.
Orzeł Szlichtyngowa został założony w 1997 roku. Przez zdecydowaną większość swojej historii występował na poziomie Klasy A i Klasy B. Wyjątkiem był przełom pierwszej i drugiej dekady XXI wieku. W 2009 roku klub odniósł historyczny sukces, awansując do Klasy Okręgowej. Jako beniaminek zajął w niej dziesiąte miejsce, jednak już w kolejnym sezonie (2010/2011) uplasował się na ostatniej pozycji i spadł z ligi.
W latach 2011–2023 zawodnicy ze Szlichtyngowej nieprzerwanie rywalizowali w zielonogórskiej Klasie A. Po spadku przez ostatnie trzy sezony występowali natomiast w grupie nowosolskiej Klasy B. W minionych rozgrywkach zajęli trzecie miejsce, jednak do mistrzowskiego GKS-u Siedlisko stracili aż piętnaście punktów.

Dodaj komentarz