Jak beniaminek z beniaminkiem (FOTO)

MĘCINKA. KS Męcinka - beniaminek legnickiej okręgówki i Orzeł Wojcieszów - beniaminek jeleniogórskiej klasy okręgowej zmierzyli się w piątkowym meczu sparingowym. Mimo bezbramkowego wyniku do przerwy i nieoczekiwanego prowadzenia gości w 52 minucie pojedynku, to Męcinka okazała się lepsza wygrywając 4:1 (0:0) po golach: Zielińskiego, Masłowskiego, Abramowicza i zawodnika testowanego. - Jak na pierwszy mecz kontrolny jestem zadowolony, bo pokazaliśmy swoje mocne strony, jak i mankamenty - powiedział Adam GABRYŚ, szkoleniowiec Męcinki. - Na pewno mam zastrzeżenia do naszej skuteczności, bo sytuacji do zdobycia goli mieliśmy co najmniej dwukrotnie więcej niż tych goli zdobyliśmy. Ale pokazaliśmy iż pochłonięci atakiem zasypiamy w defensywie, co rywal skrzętnie wykorzystał.

Trzeba przyznać, że od pierwszego gwizdka to Męcinka zdecydowanie przeważała i w zasadzie był to pojedynek KS-u z defensywa gości, którą dowodził Sławomir Maciejczyk, burmistrz Wojcieszowa. W przekroju całego meczu Męcinka miała mnóstwo okazji, a dwukrotnie piłka trafiała w poprzeczkę i słupek. Na początku drugiej połowy po praktycznie jedynej kontrze goście zdobyli prowadzenie. Od 65-70 minuty kiedy Orzeł fizycznie "zdechł" zdobywania goli przez gospodarzy było tylko kwestią czasu.

W zespole KS Męcinka debiutował Daniel GŁÓWKA i trzeba przyznać, że pod nieobecność na stoperze młodego Fitrzyka prezentował się więcej niż poprawnie. Natomiast nie ma tematu pozyskania Konrada Cieślaka.

- W zespole będą jedynie kosmetyczne korekty - powiedział Adam Gabryś. - Ci, którzy wywalczyli awans niech zmierzą się z tym wyzwaniem. Nie będziemy budować armii zaciężnej nie identyfikującej się z Męcinką. Trenujemy już ponad 2 tygodnie i teraz wchodzimy w okres sparingów. Dojdzie jeszcze po urlopach Fitrzyk oraz Słota i będziemy gotowi do ligi. Był co prawda temat Adama Pałki z Prusic, ale z Górnikiem Złotoryja nie mamy szans rywalizowania.

Najbliższy weekend będzie dla piłkarzy Męcinki bardzo pracowity. Zagrają sparing z Granitem Roztoka oraz wystartują w Pucharze Wójta Męcinki.

W innym piątkowym meczu: Przyszłość Prusice – KS Winnica 7:2 (1:0) Bramki: Pałka 2x, Trojanowski A., Trojanowski M, Lipiec, Bylina, Tur – Malicki, Rowiński

{gallery}galeria/sport/28-07-17-ks-mecinka-orzel-wojcieszow-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}