Derby powiatu na remis (FOTO)

GRANOWICE. Mecz walki obejrzeli kibice w Granowicach. Miejscowe Rodło walczące o zachowaniu bytu w klasie okręgowej dwukrotnie goniąc wynik zremisowało 2:2 z Kuźnią Jawor. - Na pewno jest niedosyt, bo w naszej sytuacji walczyliśmy o pełną pulę punktów - powiedział Piotr SZUKALSKI, trener Rodła. - Ale biorąc pod uwagę sytuację jakie sobie wypracowały oba zespoły, jak wyglądał mecz to akceptujemy wynik pojedynku. I gramy dalej! W każdym meczu ligowego finiszu gramy o zwycięstwo.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli sobie gospodarze, ale Patryk Borek kapitalnie wybronił uderzenie Mateusza mazura w 19 minucie. Potem do głosu doszli goście systematycznie sprawdzając dyspozycje Marka Wyszowskiego w bramce Rodła. I trzeba przyznać, że gdyby nie Wyszowski, to z pewnością losy meczu rozstrzygnęłyby się na korzyść Kuźni już w pierwszej połowie. Wyszowski co prawda skapitulował w 28 minucie po uderzeniu Janosia, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Ostatecznie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się walczący o koronę króla strzelców legnickiej klasy okręgowej - Marcin Bagiński wykańczając skutecznie zagranie Emiliana Borka.

Po przerwie Rodło zaatakowało nie mając nic do stracenia i po uderzeniu Kędzierskiego doprowadzili do remisu. I to było hasło to obopólnej wymiany ciosów, bo oba zespoły nie zamierzały dzielić się punktami. Mimo kilku znakomitych okazji, w których jaworzanie przegrywali Wyszowski prowadzeni dal ekipie trenera Marcina Dudka Emilian Borek. Pewnie egzekwował karnego po tym jak sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karny przez jednego z zawodników Rodła.

Rodło dla których porażka praktycznie równałaby się z wyrokiem degradacji rzuciło się do ataku i doprowadzili do remisu po strzale Mazura, po którym piłka najpierw odbiła się od poprzeczki a potem wpadła do siatki. Rozpędzone Rodło tuż przed końcem miało wielką szansę na wygranie meczu, ale piłka po rzucie wolnym trafiła zaledwie w poprzeczkę.

Rodło Granowice - Kuźnia Jawor 2:2 (0:1)
Bramki: Mazur 52 min, Pietruszkiewicz 76 min - Bagiński 44 min E. Borek 66 min(karny)
Rodło Granowice: Marek Wyszowski -  Dawid Borowiec, Tomasz Chmielewski, Tomasz Gołębiowski( 60 min. Paweł Podmokły),  Bartosz Karpiejczyk,  Damian Kędzierski, Eryk Klęczar,  Karol Skwark,  Mariusz Krzeczkowski,  Mateusz Mazur,  Piotr Pietruszkiewicz.

Kuźnia: Patryk Borek, Sylwester Dworakowski, Kamil Dunaj, Kamil Kurzelewski, Łukasz Dudua (Jakub Posacki 62'), Przemysław Wiśniewski (Bartłomiej Gwiździał 72'), Kamil Janoś, Mateusz Bober, Emilian Borek, Dawid Duda (Kacper Grabarczyk 46'), Marcin Bagiński

Sędziowali: Sebastian Kwaśny (jako główny) oraz Piotr Zając i Sławomir Czyrski (asystenci) - Delegatura Legnica