Miedź II z wysokim zwycięstwem nad Lechią (FOTO)

LEGNICA. Piłkarze rezerw Miedzi Legnica pokonali na własnym terenie Lechię Zielona Góra 4:0 (2:0). Gole dla ekipy Wojciecha Robaszka zdobyli Mateusz Zatwarnicki (dwa), Arisco oraz Przemysław Macierzyński.

To było trzecie zwycięstwo z rzędu legniczan. Rezerwy zdecydowanie lepiej radziły sobie na boisku od rywali z Zielonej Góry i było wątpliwości, kto uzyska w tym starciu trzy punkty. Kibice oglądający spotkanie na pierwszą bramkę musieli jednak poczekać do 43 minuty, kiedy do siatki trafił Zatwarnicki. Ten sam gracz zdobył drugiego gola dwie minuty później.

Już po zmianie stron szybko na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Arisco. W końcówce wynik na 4:0 ustalił Macierzyński, który na boisku pojawił się zmieniając Arisco.

Ekipa Robaszka w 8 meczach zgromadziła 12 punktów. Po nieudanym początku sezonu, legniczanie z każdym kolejnym spotkaniem wyglądają coraz lepiej i pną się w górę tabeli III ligi.

Miedź II Legnica – Lechia Zielona Góra 4:0 (2:0)

Bramki: Zatwarnicki 43, 45, Arisco 52, Macierzyński 80.

Miedź II: Szpaderski – Świątko, Rogoziński, Pojasek, Czarniecki – Garuch, Sobkowiak, Łobodziński (80. Poniedziałek) Zatwarnicki - Arisco (65. Macierzyński) Smuga (72. Taranek).

{gallery}galeria/sport/21-09-19-Miedz-II-Legnica-KS-Lechia-Gran-Bud-Zielona-Gora-fot-ewa-jakubowska{/gallery}