Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Śląsk Wrocław zwycięzcą XXXI Turnieju im. Włodzimierza Jantury

LEGNICA.  Śląsk Wrocław pierwszy, Konfeks Legnica drugi, Górnik Polkowice trzeci – to najważniejsze rozstrzygnięcia XXXI Turnieju Piłki Nożnej im. Włodzimierza Jantury, który rozegrany został w sobotę na stadionie przy ul. Grabskiego.

Śląsk Wrocław zwycięzcą XXXI Turnieju im. Włodzimierza Jantury

W tegorocznej edycji memoriału już tradycyjnie rywalizowali trampkarze. Z powodu ekstremalnego upału do Legnicy nie przyjechały drużyny ze Zgorzelca i Złotoryi. O triumf w turnieju walczyły więc trzy ekipy w systemie każdy z każdym – mecz i rewanż.

Najlepszy okazał się Śląsk Wrocław, który zgromadził 7 punktów. W końcowej klasyfikacji Wrocławianie wyprzedzili Konfeks (5 punktów), Trzeci Górnik uzbierał 4 punkty.

Wyniki: Konfeks – Górnik 1:2, Konfeks – Śląsk 1:0, Śląsk – Górnik 1:0, Konfeks – Górnik 0:0, Konfeks – Śląsk 1:1, Śląsk – Górnik 1:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Wiktora Czapińskiego z Konfeksu. Królem strzelców został Dariusz Barczuk z Górnika (2 gole). Najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Oniszko (Górnik) a obrońcą Mikołaja Kazka (Śląsk).

Włodzimierz Jantura był cenionym w Legnicy i regionie działaczem piłkarskim. Pełnił obowiązki kierownika sekcji młodzieżowych i wiceprezesa zarówno w Miedzi, jak i w Konfeksie. Zmarł w wieku 52 lat, w kwietniu 1994 roku. Memoriał Włodzimierza Jantury jest organizowany przez Konfeks od 1995 roku. Nie odbył się tylko raz, w 2020 roku, z powodu pandemii Covid-19.

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy