Śląsk Wrocław zwycięzcą XXXI Turnieju im. Włodzimierza Jantury
LEGNICA. Śląsk Wrocław pierwszy, Konfeks Legnica drugi, Górnik Polkowice trzeci – to najważniejsze rozstrzygnięcia XXXI Turnieju Piłki Nożnej im. Włodzimierza Jantury, który rozegrany został w sobotę na stadionie przy ul. Grabskiego.
W tegorocznej edycji memoriału już tradycyjnie rywalizowali trampkarze. Z powodu ekstremalnego upału do Legnicy nie przyjechały drużyny ze Zgorzelca i Złotoryi. O triumf w turnieju walczyły więc trzy ekipy w systemie każdy z każdym – mecz i rewanż.
Najlepszy okazał się Śląsk Wrocław, który zgromadził 7 punktów. W końcowej klasyfikacji Wrocławianie wyprzedzili Konfeks (5 punktów), Trzeci Górnik uzbierał 4 punkty.
Wyniki: Konfeks – Górnik 1:2, Konfeks – Śląsk 1:0, Śląsk – Górnik 1:0, Konfeks – Górnik 0:0, Konfeks – Śląsk 1:1, Śląsk – Górnik 1:0.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Wiktora Czapińskiego z Konfeksu. Królem strzelców został Dariusz Barczuk z Górnika (2 gole). Najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Oniszko (Górnik) a obrońcą Mikołaja Kazka (Śląsk).
Włodzimierz Jantura był cenionym w Legnicy i regionie działaczem piłkarskim. Pełnił obowiązki kierownika sekcji młodzieżowych i wiceprezesa zarówno w Miedzi, jak i w Konfeksie. Zmarł w wieku 52 lat, w kwietniu 1994 roku. Memoriał Włodzimierza Jantury jest organizowany przez Konfeks od 1995 roku. Nie odbył się tylko raz, w 2020 roku, z powodu pandemii Covid-19.
Dodaj komentarz