Lubin w bilardowym złocie

LUBIN. Niesamowitego osiągnięcia dokonali zawodnicy ERG Bieruń Folie DSB Lubin podczas Mistrzostw Polski w Bilard - Dębica 2015. Konrad Juszczyszyn wywalczył tytuł Mistrza Polski w 9 bil, a Mieszko Fortuński po raz kolejny tytuł najlepszego zawodnika sezonu. Obaj  awansowali do kadry Polski na sezon 2016. Jednocześnie Fortuński otrzymał już nominację na Mistrzostwa Europy w 2016 roku.

Smaku sukcesowi obu lubińskich zawodników dodaje fakt, że Mieszkowi Fortuńskiemu, który medalu w Dębicy nie zdobył, zagrażał Kapłan z Nosanu Kielce. Kiedy obaj zawodnicy wciąż pozostawali w grze, zwycięstwo w rankingu mogło rozstrzygnąć się dopiero w finale. Fortuński jednak w ćwierćfinale uległ Konradowi Piekarskiemu. To oznaczało, że Tomaszowi Kapłanowi do zwycięstwa w rankingu wystarczy awans do finału. Kapłan w półfinale mierzył się z Juszczyszynem.

Klubowy kolega Fortuńskiego nie zawiódł – wygrał i zabrał złoto - Mieszko po raz drugi z rzędu został Najlepszym Zawodnikiem Sezonu.