Zagłębie zdemolowało Pogoń (FOTO)

LUBIN. Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w pełni zrehabilitowały się za ostatnią wysoką porażkę i słaby występ w Koszalinie. Miedziowe odprawiły dziś z kwitkiem wicelidera rozgrywek, Pogoń Baltica Szczecin, wygrywając różnicą aż dziesięciu trafień! - Wierzyłam, że wygramy mecz, ale nie spodziewałam się, że aż taką przewagą bramkową - mówiła po meczu bramkarza Miedziowych Monika Wąż. - Potrzebna nam jest stabilizacja formy. Teraz postaramy się wygrać w Gdańsku, a potem bez kompleksów zmierzymy się w Lubinie z Salgrosem Lublin.

Pierwszą bramkę zdobyła Pogoń za sprawą Małgorzaty Stasiak. Wcześniej wynik spotkania mogła otworzyć Sanja Premović, ale nie wykorzystała sytuacji sam na sam. To co nie udało się w pierwszej minucie, udało się chwilę później. Trafienia Agnieszki Jochymek i Żany Marić dały miedziowym prowadzenie. Już w dziewiątej minucie o czas dla swojej drużyny poprosił Adrian Struzik. Pogoń przegrywała 1:4 i nie mogła poradzić sobie z defensywą Zagłębia i dobrze dysponowaną Moniką Wąż w bramce. Swoją drugą bramkę szczecinianki zdobyły dopiero w 12 minucie spotkania. Niestety podopieczne Bożeny Karkut również nie radziły sobie w tym czasie w ofensywie i nie mogły odskoczyć wyraźniej rywalkom. - Jeżeli zaryzykujemy stwierdzenie, że Zagłębie źle weszło w mecz, to dotyczy to wyłącznie wstrzelenia się w bramkę przeciwniczek - skomentował ofensywną niemoc lubinianek Zbigniew RUTKA, przed laty trener Zagłębia, bliski współpracownik Bożeny Karkut a obecnie "minister sportu" w legnickim Ratuszu. - W takim momencie gra obronna była wielkim plusem Zagłębia.

Przewaga lubinianek oscylowała w okolicach 2-3 bramek. Cztery trafienia miedziowe wypracowały w 21 minucie i to był moment przełomowy. Lubinianki złapały wiatr w żagle, wykorzystywały błędy rywalek (a było ich sporo) i na pięć minut przed końcem pierwszej połowy prowadziły już 16:8! Przed przerwą oba zespoły dorzuciły jeszcze po bramce.

Drugą połowę lepiej zaczęły przyjezdne, które zaczęły niwelować straty. Przy wyniku 19:14 o czas dla swojej drużyny poprosiła Bożena Karkut. Podobnie jak Pogoń na początku pierwszej połowy, tak Zagłębie w pierwszych minutach drugiej prezentowało niemoc w ataku. Słowa szkoleniowca miedziowych przyniosły jednak efekt, bo lubinianki znów odskoczyły na siedem bramek. Przyjezdne dwoiły się i troiły aby złapać kontakt, ale na posterunku stała niezawodna Monika Wąż. Jej koleżanki z drużyny również spisywały się bardzo dobrze, kolejne bramki rzucały Żana Marić, Sansja Premović, Aleksandra Paluch czy Mariola Wiertelak.

Czas upływał, a obraz gry nie ulegał zmianie. Ostatni czas Adrian Struzik wykorzystał jedenaście minut przed zakończeniem spotkania, ale zwycięstwo miedziowych pozostało niezagrożone. Metraco Zagłębie Lubin w pełni zrehabilitowało się za ostatnią wysoką porażkę i słaby występ w Koszalinie. MVP mecz została Monika Wąż, która nie kryła zaskoczenia wyborem: - Absolutnie nie czuję się bohaterką meczu. Kilka moich koleżanek bardziej zasłużyło sobie na to wyróżnienie. Od początku meczu perfekcyjnie zagrałyśmy w obronie, którą mocno trzymała Ola Paluch. Także w ataku wglądało to dobrze, praktycznie każda z dziewczyn rzucała bramki.

Po półtorarocznej przerwie z lubińską widownią - niestety niezbyt liczną - przywitała się Karolina SEMENIUK. - W obronie grało mi się dobrze, natomiast w ataku... No wiadomo, że nie zapomina się pewnych wyćwiczonych elementów, ale bez treningu trudno o właściwe czucie akcji, czucie piłki. Ale biorąc pod uwagę, że przed tygodniem dopiero dostałam od lekarzy zgodę na granie, to jestem zadowolona ze swojej gry. Oczywiście sił na pełne 60 minut jeszcze nie ma, ale ważne, że jestem z zespołem, że mogę koleżanki wspierać w trudnych chwilach...

Metraco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Baltica Szczecin 33:23 (17:9)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna 4, Semeniuk 1, Obrusiewicz, Konofał 1, Paluch 5, Premović 6, Walczak, Marić 7, Jochymek 3, Milojević , Wiertelak 6.

Pogoń Baltica: Płaczek, Wierzbicka – Sabała , Noga 1, Szczecina , Głowińska 1, Jurczyk, Królikowska 1, Stasiak 7, Masna 3, Zimny 3, Koprowska 1, Zawistowska , Kochaniak 3, Jaszczuk 1, Gadzina 2.

{gallery}galeria/sport/26.01.16_metraco_zaglebie_lubin_pogon_baltica_szczecin_fot_zbigniew_jakubowski{/gallery}