Zagłębie awansowało w PP

Mecz w Olkuszu pokazał, że faworyt nie zawsze ma łatwe zadanie. Lider pierwszej ligi postawił się dziś miedziowym, ale to podopieczne Bożeny Karkut zameldowały się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

O tym jak wyrównane było to spotkanie może świadczyć fakt, że przewaga jednej i drugiej drużyny maksymalnie wynosiła dwie bramki. Niespodziewanie to olkuszanki na początku wypracowały sobie przewagę – 2:0 i 3:1. Na pierwsze prowadzenie w meczu miedziowe wyszły dopiero po kwadransie gry, kiedy bramkę zdobyła Aleksandra Paluch i było 7:8. Minimalna przewaga lubinianek utrzymywała się niemal do końca pierwszej części spotkania, jednak w ostatnich minutach liderki pierwszej ligi odzyskały prowadzenie i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:16.

W drugiej części spotkania trwała wymiana ciosów, wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Czas upływał, a rezultat końcowy wciąż był sprawą otwartą. Lubinianki miały swoje szanse, aby rozstrzygnąć losy meczu, jednak na ich drodze stawała bardzo dobrze dysponowana bramkarka Dagmara Knapik, która została wybrana MVP spotkania. Jeszcze na niespełna cztery minuty przed końcową syreną notowaliśmy remis po 30 i o czas dla swojej drużyny poprosiła Bożena Karkut. Chwilę później bramkę zdobyła Sanja Premović, a chwilę później podwyższyła Jovana Milojević. O czas poprosił jeszcze trener SPR-u Marcin Księżyk, ale wynik nie uległ już zmianie.

Metraco Zagłębie Lubin awansowało do ćwierćfinału Pucharu Polski. Już w niedzielę miedziowe czeka ligowe starcie z odwiecznym rywalem – MKS-em Selgros Lublin.Początek meczu o godzinie 18.00 w hali RCS w Lubinie.

SPR Olkusz – Metraco Zagłębie Lubin 30:32 (17:16)

SPR Olkusz: Petlic, Knapik – Nowak, Wójcicka, Przytuła, Frączek, Chruścińska, Zacharska, Lataała, Basiak, Wcześniak, Zub, Leńczuk.

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka, Powaga – Załęczna 3, Obrusiewicz 4, Konofał, Paluch 3, Premović 5, Wiertelak 1, Walczak 2, Marić 9, Jochymek, Milojević 5.