Lekko, łatwo i skutecznie z Będzinem (FOTO)

LUBIN. Cuprum Lubin pokonało MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:22, 25:23) w meczu 19 kolejki PlusLigi. MVP został Maciej Gorzkiewicz. Po tej wygranej Miedziowi awansowali na 10 miejsce w tabeli PlusLigi.

Pierwszy set nie miał większej historii. Lubinianie bardzo szybko objęli wysokie prowadzenie 7:2, 15:8 utrzymując w dystansie MKS do ostatniej piłki (25:20). Zupełnie inny przebieg miał set drugi. Co prawda mocno rozpoczęli go lubinianie, ale przy prowadzeniu 13:10 coś zacięło się w miedziowej maszynce. Goście wyszli nawet na prowadzenia 20:19 a znakomitymi akcjami popisywał się Faryna.

Najbardziej zacięty był set trzeci. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi większej niż dwa punkty. Przy wyniku 20:22 wydawało się, że Będzin złapie kontakt wzrokowy z Cuprum. Miedziowym pomogli jednak zawodnicy gości popełniając szkolne błędy. W ich rezultacie cztery  kolejne punkty pod rząd zdobyli gospodarze.

Cuprum Lubin - MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:22, 25:23)

Cuprum: Boruch, Gorzkiewicz, Grobelny, Smith, Smoliński, Gruszczyński (libero) oraz Patucha, Wachnik, Marcyniak

MKS: Ratajczak, Fornal, Langlois, Williams, Buchowski, Tichacek, Potera (libero) oraz T. Kowalski, Faryna.