Zagłębie rozdarło Pasy

W meczu 24 kolejki ekstraklasy piłkarze Zagłębia Lubin po dobrym meczu zasłużenie wygrali w Krakowie z Cracovią 2:1 po golach Starzyńskiego i Janoszki. To pierwsze ligowe zwycięstwo Miedziowych w 2016 roku! A już we wtorek kolejne wyzwanie Miedziowym i mecz przed własną publicznością z Lechią Gdańsk (godz.20.30).

W 45 minucie po połowie, w której Miedziowi mieli spotkanie pod kontrola, z głębi pola daleką wrzutką w pole karne popisał się Kubicki. Piłkę przejął Krzysztof Piątek, ładnie ją zasłonił a kiedy szykował się do strzału, został podcięty przez Polczaka. Arbiter nie miał jakichkolwiek wątpliwości  względem odgwizdania karnego. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Filip Starzyński. I tak poznaliśmy nazwisko 13 strzelca bramki dla Miedziowych w sezonie 2015/16 !

Po przerwie Cracovia o której mówi się, ze jest poważnym kandydatem do grania w europejskich pucharach mocno, ale to bardzo mocno zaatakowała. Najpierw  100-procentową okazję miał Jendrisek, ale z pola bramkowego trafił wprost w odważnie interweniującego Polacka. Kołem napędowym krakowian był Diabang i to on doprowadził do wyrównania po kapitalnym uderzeniu. Był to jedyny moment meczu kiedy można powiedzieć , ze "zaspała" defensywa Miedziowych.

Krakowianie co prawda w dalszym ciągu atakowali i mieli inicjatywę na boisku, ale lubinianie odsuwali grę jak najdalej od swojego pola karnego.Po jednej z kontr Starzyński idealnie w tempo podał do Janoszki i ten strzałem zza linii pola karnego pokonał Sandomierskiego zdobywając swojego czwartego gola w sezonie.

Potem już była tylko walka. Cracovia miała kilka okazji, ale naprawdę dobrze w bramce Miedziowych spisywał się Polacek. Dobrze na lewej obronie zagrał Tosik, a na środku obrony rewelacyjnie Dąbrowski. Miedziowi w dotychczasowych meczach byli komplementowani za jakość grania.Teraz do jakości dołączyła pełna zdobycz punktowa. Aby cel czyli granie w finałowej "8" był realniejszy trzeba pewnie wygrać wtorkowy mecz.

Cracovia Kraków - Zagłębie Lubin (1:2)

0-1 Starzyński 45 min(karny)

1-1 Diabang 54

1-2 Janoszka 63

Cracovia: Sandomierski - Deleu, Wołąkiewicz, Polczak, Zejdler - Dąbrowski, Budziński( 46 Diabang), Cetnarski, Wójcicki( 73 Karaczankov), Kapustka( 72 Zjawiński) - Jendrisek
KGHM Zagłębie Lubin: Polaćek - Tosik, Guldan, Dąbrowski, Todorovski - Kubicki, Rakowski ( 59 Ł.Piątek) - Janoszka( 77 Janus), Starzyński, Woźniak - K. Piątek( 85 Papadopulos)