Góralki pokonały Miedziowe

Sobotni mecz szczypiornistki Metraco Zagłębie Lubin rozegrały na wyjeździe. Rywalem Miedziowych była Olimpia- Beskid Nowy Sącz. "Góralki" pokonały lubinianki 27:23, a tym samym porażka ta zepchnęła podopieczne Bożeny Karkut z podium ligowej tabeli...

Początek spotkania rozpoczęły gospodynie. Miedziowe swoją pierwsz bramkę zdobyły w szóstej minucie meczu za sprawą Joanny Obrusiewicz. Przez dwadzieścia minut Olimpia nie pozwalała przyjezdnym odebrać sobie zasłużonego prowadzenia. Jednak za sprawą Marioli Wiertelak przyjezdne doprowadziły do remisu po dziewięć. W ostatnich sekundach pierwszej polowy lubinianki objęły prowadzenie dzięki bramce z koła Aleksandry Paluch.

Drugą połowę tak jak poprzednią rozpoczęły gospodynie i dzięki szybkim dwóm bramkom ponownie objęły prowadzenie. W dziesiątej minucie drugiej połowy przyjezdne wyszły na dwubramkowe prowadzenie. W 41 minucie spotkania na tablicy wyników wyświetlił się remis (19:19). Przy stanie 23:22 dla gospodyń o czas poprosiła trener Bożena Karkut. Po powrocie na boisko szczypiornistki z Nowego Sącza prowadziły dwoma „oczkami”. Trzy minuty przed końcem meczu gospodynie powiększyły dystans o kolejne bramki i sobotnie spotkanie rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz – Metraco Zagłębie Lubin 27:23 (12:13)

Olimpia: Sach, Szczurek – Leśniak, Stelmakh, Płachta, Figiel, Lesik, Olejarczyk, Stokłosa, Smbatian, Nocuń, Janik, Golec.

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Załęczna 2, Semeniuk 3, Obrusiewicz 5, Paluch 2, Premović 3, Wiertelak 1, Walczak, Marić 4, Jochymek 1, Milojević 1.