Kłopoty szczypiornistów Zagłębia

LUBIN. Szczypiorniści MKS Zagłębie Lubin przegrali sobotni mecz wyjazdowy z Górnikiem Zabrze 30:32. Po zeszłotygodniowej wygranej Miedziowych nad PGE Stalą Mielec szczypiorniści Zagłębia wrócili do gry o awans do „play-off”, ale sobotnia przegrana w Zabrzu skomplikowała tą szansę.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadna ze stron nie była w stanie wyjść na prowadzenie dalej niż na jedno „oczko”. W piętnastej minucie nieznaczną przewagę wypracowali sobie Zabrzanie, którzy prowadzili trzema bramkami (8:5). W kolejnych sześciu minutach meczu gospodarze powiększyli przewagę o kolejne pięć punktów (12:7). W kolejnych minutach Górnik nie zdołał zatrzymać wywalczonej przewagi i do przerwy goście zniwelowali straty do dwóch „oczek” (15:13).

W pierwszych trzech minutach po zmianie stron zabrzanie prowadzili czterema punktami (19:1)5 i tym razem przez dłuższy czas utrzymali bezpieczną przewagę. Podopieczni Pawła Nocha powrócili do gry niwelując straty. Choć w ostatnich minutach lepiej reprezentowali się przyjezdni to sobotni mecz zakończył się na korzyść gospodarzy i dwa punkty zostały w Zabrzu.

Górnik Zabrze – MKS Zagłębie Lubin 32:30 (15:13)

Górnik Zabrze -Witkowski – Niedośpiał 2, Daćko 4, Tomczak 6, Gromyko 2, Piątek, Buszkow 9, Tatarincew 1, Gliński 5, Ścigaj 1, Adamuszek 2.

Zagłębie: Małecki, Szamryło – Stankiewicz 3, Gumiński 3, Przysiek, Kużdeba 7, Marciniak 1, Macharaszwili 1, Szymyślik 3, Wolski, Krieger 4, Gudz, Bartczak 5, Pietruszko, Skrzyniarz, Dżono 3