Ruch rozbity - czas na Vistal

LUBIN. W ostatnim meczu rundy zasadniczej piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin rozbiły KPR Ruch Chorzów. Miedziowe do fazy play-off przystąpią z czwartego miejsca i w ćwierćfinale zagrają z Vistalem Gdynia.

Na pierwszą bramkę miedziowe kazały czekać do trzeciej minuty. Wynik otworzyła Żana Marić, czym otworzyła worek z bramkami. Niespełna minutę później na tablicy wyników było już 3:0. Dwie minuty później o czas dla swojej drużyny poprosiła Krystyna Wasiuk. Ruch przegrywał wówczas 0:5. Chwilę po przerwie niebieskie przeprowadziły akcję, ale kolejne trafienie zaliczyły miedziowe. Swoją pierwszą bramkę chorzowianki zdobyły dopiero w 10 minucie przy stanie 0:7. Rzut karny wykorzystała Joanna Rodak, która pokonała debiutującą w seniorskiej drużynie Zagłębia Klaudię Powagę. Trzy minuty później było już 11:1 dla podopiecznych Bożeny Karkut ...

W drugiej połowie rozluźnione zawodniczki Metraco Zagłębia dały przyjezdnym odrobić nieco strat. Siedem minut po zmianie stron mieliśmy 22:15. Podopieczne Bożeny Karkut przełamały rzutową niemoc i znów odzyskały na 10-bramkowe prowadzenie – 26:16. Wartym odnotowania jest fakt powrotu na parkiet po kontuzji Kingi Lalewicz i jej bramek zdobytych w 55 i 58 minucie, a także kolejne wejście Klaudii Powagi, która pojawiła się między słupkami lubińskiej bramki na ostatnie pięć minut. Sam mecz emocji nie przyniósł i zakończył się pewną wygraną Metraco Zagłębia.

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 33:21 (19:11)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka, Powaga – Robótka, Załęczna 4, Semeniuk, Obrusiewicz 10, Paluch, Premović 8, Lalewicz 1, Wiertelak 3, Walczak, Marić 2, Jochymek 3, Milojević 2.