Remis niedosytu (FOTO)

LUBIN. W ostatnim spotkaniu domowym w tym sezonie KGHM Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 z Pogonią Szczecin. Wynik meczu w 8. minucie otworzył Michał Kucharczyk, natomiast bramkę na wagę jednego punktu zdobył Karol Podliński. Miedziowi mocno co prawda utrudnili Portowcom plany sięgnięcia po wicemistrzostwo Polski, ale remis do minimum zmniejszył szanse gospodarzy na 4.miejsce i start w europejskich pucharach... Kolejny znakomity mecz Patryka Szysza, drugi gol w ekstraklasie Karola Podlińskiego - po pięknym uderzeniu głową po wrzutce z wolnego przez Starzyńskiego  - to naszym zdaniem największe pozytywy pojedynku. Co by nie napisać i powiedzieć - to 6. z rzędu mecz Miedziowych bez porażki !

Dobrze zaczął się ten mecz dla Pogoni. Portowcy mieli przewagę od początku, a już w 8. minucie udokumentowali ją golem. Po dośrodkowaniu Rafała Kurzawy doszło do zamieszania w polu karnym. Błąd popełnili defensorzy, co wykorzystał Michał Kucharczyk. Piłka spadła pod nogi skrzydłowego i ten skierował ją do praktycznie pustej bramki.

Minął prawie kwadrans, gdy Dominik Hładun musiał zaprezentować swoje umiejętności. Najpierw Sebastian Kowalczyk dostał piłkę w polu karnym i od razu zdecydował się na strzał. Bramkarz złapał piłkę. Po chwili z dystansu huknął Adrian Benedyczak i tym razem golkiper był skuteczny. Zagłębie odpowiedziało kontrą, ale Karol Podliński nie zdołał zakończyć jej strzałem. Pogoń zaatakowała ponownie. Strzał Kurzawy został zablokowany i w pierwszej połowie wynik się nie zmienił.

Zagłębie ruszyło do ofensywy po przerwie. Gracze Martina Seveli mieli optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Portowcy mogli żałować sytuacji z 61. minuty, gdy Kowalczyk zbyt mocno podał piłkę do Benedyczaka. Napastnik wychodził na sam na sam z bramkarzem. Niedużo brakowało, a padłby gol wyrównujący. Patryk Szysz uderzył zza szesnastki, a piłka po rykoszecie dosłownie o centymetry minęła słupek.

Do 70. minuty gospodarze czekali na celny strzał. Udało się i od razu padł gol. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego do piłki doszedł Karol Podliński. Rosły napastnik pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W 74. minucie Podliński znów wyszedł w powietrze do centry, ale przestrzelił. Portowcy przeprowadzili koronkową akcję w 78. minucie. Zakończył ją strzał Kowalczyka, jednak był zbyt lekki i piłka wylądowała wprost w rękach Hładuna. Miedziowi byli bliscy drugiego gola w 80. minucie. Ostatecznie zamieszanie w polu karnym wyjaśnił Tomas Podstawski dalekim wybiciem piłki.

O zwycięstwie Miedziowych mógł przesądzić Adam Ratajczyk, który  zmarnował dogodną sytuację w 86. minucie, gdy po podaniu Patryka Szysza nie trafił w bramkę z kilku metrów.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

0:1 - Michał Kucharczyk 8’
1:1 - Karol Podliński 70’

Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 74. Kamil Kruk, 15. Dorde Crnomarković, 3. Sasa Balić - 4. Jewgienij Baszkirow, 14. Jakub Żubrowski (16. Adam Ratajczyk 64’), 18. Filip Starzyński (8. Łukasz Poręba 82’), 95. Dejan Drazić (99. Łukasz Łakomy 64’), 17. Patryk Szysz (20. Jakub Sypek 90’), 13. Karol Podliński

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 41. Paweł Stolarski, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 97. Luis Mata (61. Kacper Smoliński 77’) - 18. Michał Kucharczyk, 27. Sebastian Kowalczyk (9. Adam Frączczak 82’), 8. Damian Dąbrowski (14. Kamil Drygas 77’), 64. Kacper Kozłowski (28. Tomas Podstawski 70’), 7. Rafał Kurzawa - 19. Adrian Benedyczak (10. Luka Zahović 82’)

Żółte kartki: Kruk, Balić, Podliński, Chodyna - Mata, Drygas

{gallery}galeria/sport/07_05_21_Zaglebie_Lubin_Pogon_Szczecin_Fot_Dariusz_Szymacha{/gallery}