Drugi sparing Zagłębia w plecy...

OPALENICA. Bez Dominika Jończego, z którym Zagłebie postanowiło nie przedłużać kontraktu oraz bez Dominika Hładuna(?) w swoim drugim letnim sparingu Miedziowi ulegli w Opalenicy Lechowi Poznań 1:3. Honorowe trafienie dla Zagłębia zdobył Sasa Źivec, który wykorzystał rzut karny przyznany po faulu Ramireza na Pakulskim. Źivec pewnie pokonał van Hearta. Była to druga letnia porażka Miedziowych. W pierwszym meczu Zagłębie uległo Pogoni Szczecin 0:3.

Zdecydowanie lepsze wieści do Lubina dotarły z Ząbek gdzie młode Zagłębie Lubin U-15 zostało Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej pokonując  w finale... Lecha Poznań w rzutach karnych.

Pierwsza połowa meczu w Opalenicy to zdecydowana przewaga Lecha i koszmarna gra defensywy Zagłębia. Pierwszy gol to efekt akcji Isaka i Murawskiego i kapitalnego podania do Amarala i Portugalczyk przy słupku usiłując odegrać piłkę do środka pola karnego trafił w Forenca a odbita piłka wpadła do siatki.

Kilka minut póżniej Amaral wykorzystał podanie od Pereiry i przy biernej postawie obrony Miedziowych podwyższył na 2:0. Niemrawo grające Zagłębie obudziło się pod koniec 1 połowy. Najpierw ładnym strzałem - i jedynym w tej części meczu - popisał się Łukasz Łakomy. W 45 minucie po sprytnym podaniu Filipa Starzyńskiego sam na sam z Bednarkiem wyszedł Jakub Wójcicki ale golkiper Lecha ręką wybił piłkę...

Po przerwie spadło tempo gry. W 83 minucie na 3:0 podwyższył Dani Ramirez a wkrótce potem honorowe trafienie dla Miedziowych zdobyl Źivec.

Zagłebie przygotowując się do nowego sezonu przyjedzie do Opalenicy 9 lipca na zgrupowanie. Do startu ekstraklasy zostały 23 dni.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2:0(2:0)

1-0 Forenc 23 min (sam)

2-0 Amaral 27 min

3-0 Ramirez 80 min

3-1 Źivec 83 min(karny)

Lech Poznań

Pierwsza połowa: Filip Bednarek - Joel Pereira, Thomas Rogne (20. Djordje Crnomarković), Jakub Kamiński, Mikael Ishak, Filip Wilak, Michał Skóraś, Radosław Murawski, Joao Amaral, Pedro Tiba, Mateusz Skrzypczak

Druga połowa: Mickey van der Hart - Djordje Crnomarković, Jesper Karlström, Jakub Kamiński, Dani Ramirez, Karlo Muhar, Antonio Milić, Bartosz Salamon, Aron Johannsson, Tymoteusz Klupś, Alan Czerwiński