Nordic walking z Rudnej w podwójnym złocie

RUDNA. Wielkie dni sławy i chwały sekcji nordic walking KGHM Metraco Rudna. Na Górskich Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Polanicy Zdroju kijkarze z Rudnej wywalczyli podwójne złoto MP. Wygrali zawody drużyno zarowno na dystansie 5 km,jak i dystansie dwukrotnie dłuższym. Słusznie zauważył prezes Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierd BOJKE iż w gminie Rudna dzięki współpracy wójta gminy Adriana WOŁKOWSKIEGO i KGHM METRACO narodziła się nowa siła w polskim nordic walking !

Na dystansie 10 km na trasę wyruszyło walcząc z trudną techniczna trasa i upałem 98 kijkarzy. Drużynowo triumfowało KGHM MERACO Rudna w składzie:

Piotr Siwak, Adam Jurek, Renata Jędrasiak , Jolanta Kurzawska  uzyskując łączny czas premarszu : 04:48:33.00. Dodajmy iż w klasyfikacji OPEN Piotr SIWAK zajął 11 miejsce a Adam JUREK 12. renata Jędrasiak w klasyfikacji OPEN kobiet zajęa 6.miejsce !

Na dystansie 5 km na trasę wystartowało ponad 200 kijkarzy. i na tym dystansie  kijkarze z Rudnej nie mieli sobie równych. KGHM METRACO Rudna wygrało maszerując w składzie:

Miron Rożynek, Roman Woroch, Stefan Helwich, Lidia Burza, Teresa Grygorowicz, Maria Paszkowska. Łączny czas marszu to  3.46.47 .

W klasyfikacji OPEN najwyżej został skklasyfkowany Miron ROŻYNEK - 8 miejsce. Roman WOROCH był 16..

Gratulujemy kijkarzom z Rudnej i życzymy kolejnych sukcesów.