Staropolanka Cuprum Lubin w ćwierćfinale PreZero Grand Prix

LUBIN. W drugim dniu zmagań PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki Staropolanka Cuprum Lubin pokonała PGE Skrę Bełchatów w tie-breaku. Tym samym zameldowała się w ćwierćfinale rozgrywek, pozostając po lewej stronie drabinki turniejowej.

Do spotkania Miedziowi podeszli na spokojnie, skupieni i z ogromną wolą walki. Podobnie jak wczoraj w wyjściowej czwórce znaleźli się Marcin Waliński, Remigiusz Kapica, Michał Gierżot i Przemysław Stępień. Trener Paweł Rusek rotował jednak składem i każdy zawodnik dostał szansę gry. Od momentu 6:6 zaczęła się prawdziwa walka. Nie brakowało długich i ofiarnych akcji. Wynik do samego końca seta oscylował w granicach remisu (24:24). Końcówka należała jednak do bełchatowskiego zespołu.

Po przerwie Miedziowi wrócili dużo bardziej zmotywowani i nastawieni na zwycięstwo. Szybko zaczęli budować przewagę za sprawą dobrego bloku i skutecznego ataku (13:9). Przejęli inicjatywę w meczu, a ich gra prezentowała się z każdą minutą coraz lepiej. Różnica punktowa wzrastała (16:10). Siatkarze z Bełchatowa nie mieli żadnych argumentów, a lubinianie czuli się coraz pewniej i zwyciężyli 25:15. Tie-break (podobnie jak druga partia) w całości był pod kontrolą zespołu trenera Ruska. Świetnie prezentował się Marcin Waliński, którego doświadczenie w siatkówce plażowej zapunktowało.

Staropolanka Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 2:1 (24:26, 25:15, 15:11)

Jutro Staropolanka Cuprum Lubin zmierzy się ze zwycięzcą meczu nr 11, czyli Projektem Warszawa. Początek spotkania o godzinie 15:15. Transmisja w Polsacie Sport.