Beniaminkowie podzielili się punktami (FOTO)

LUBIN. Gościnnie na stadionie RCS w Lubinie beniaminek 4 ligi Iskra Księginice podejmował innego beniaminka Pogoń Świerzawę. Iskra z nowym trenerem Andrzejem KISIELEM i mimo sporych przetasowań w składzie, pojedynek rozpoczęła jedynie z nowym golkiperem. Artur SZYMCZAK zastąpił między słupkami Damiana Wójcika.

Pogoń to z pewnością futbolowy rodzynek w grupie zachodniej 4 ligi. Grający przez lata w strukturach jeleniogórskiego Podokręgu piłkarskiego, w końcu może rywalizować z zespołami Podokręgu Legnica. I trzeba przyznać iż podopieczni Arkadiusza PALUCHA zaprezentowali się zupełnie przyzwoicie i po walce wywieźli punkt. A losy potyczki zostały przesądzone w pierwszych 45 minutach.

Arkadiusz Paluch - Trener Pogoni Świerzawa : - Pierwszy mecz na poziomie czwartej ligi graliśmy u beniaminka, który w okręgówce nie przegrał trzydziestu meczy z rzędu. W pierwszej połowie nastawiliśmy się na grę z kontry, natomiast w drugiej połowie, jak wynika z przebiegu gry i sytuacji podbramkowych byliśmy troszkę bliżej zwycięstwa. Przy wyniku 1:0 dla nas zdecydował, że będzie rzut karny. Powiem szczerze, że się absolutnie z tym nie zgadzam - jestem osobiście w stu procentach pewny, że tego karnego nie było. Takie sytuacje jednak się zdarzają i musimy to przyjąć na klatę. Zdobyliśmy pierwszy punkt i jesteśmy w miarę zadowoleni.

Andrzej Kisiel - Trener Iskry Księginice :- Nie jestem zadowolony ani z wyniku ani z przebiegu meczu ale muszę przyjąć ten remis i jeden punkt. Podchodziliśmy do tego meczu z olbrzymią wolą wygranej jednak mamy remis. Nie będzie łatwo w tej lidze i nikt tego nam nie mówił.Każdy mecz będzie trudny, każdy mecz będzie inny dlatego po tym pierwszym meczu nie możemy jeszcze oceniać czy będziemy mieli jakieś szanse czy ichnie będziemy mieli. Do każdego pojedynku będziemy podchodzili indywidualnie i oczywiście będziemy go chcieli rozstrzygnąć na naszą korzyść.