38.Bieg Barbórkowy. Walka i meta (FOTO cz.3)

LUBIN. Bieg Barborkowy to bez wątpienia najbardziej KGHM-owska impreza w regionie. W gronie sklasyfikowanych 904 biegaczek i biegaczy aż 196 zawodników praacuje w Grupie Kapitałowej KGHM. Do tego 18 sklasyfikowanych kobiet. 60 miłośnikow bieganie to pracownicy ZG Lubin, organizatora biegowego święta regionu.

Przed startem biegu tradycyjnie odbyła się wspólna rozgrzewka. Przy bramie startowej jak co roku na zakowników czekała Orkiestra Zakładów Górniczych Lubin, która umilała czas tuż przed startem. Wśród miłośników biegania nie zabrakło biegaczy, którzy wraz ze swoimi małymi pociechami w wózkach przebiegli cały dystans...

Pierwszy na linii mety Hali Widowiskowo - Sportowej z czasem 29:12 był Adamovich Raman. Zaraz za nim linię mety z czasem 29:16, przebiegł Boratyński Dariusz. Trzeci w klasyfikacji ogólnej był Gardzielewski Arkadiusz, który pokonał dystans w czasie 29:18. Wśród kobiet 10 kilometrową trasę najszybciej pokonała Michałków Beata w czasie 34:14. Druga na mecie była Patas Magdalena (34:42), a na trzecim miejscu uplasowała się Burkovska Natalia z czasem 34:53.