Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Miedziowe ruszają na pucharowy szlak

LUBIN. W najbliższą sobotę 21.11 piłkarki ręczne Metraco Zagłębie Lubin rozpoczną rywalizację w trzeciej rundzie Callange Cup. Rywalem „Miedziowych” będzie izraelski Maccabi Arazim Ramat Ran. - Nasz sobotni przeciwnik to drużyna anonimowa, bo trudno coś konkretnego zebrać, wiem na pewno, że trenerką jest zawodniczka z dawnego Związku Radzieckiego, więc spodziewam się rosyjskiego stylu tej gry. W drużynie jest trochę zawodniczek, które przejęły obywatelstwo Izraelskie z terenów b.ZSRR – powiedziała trener Metraco Zagłębie Lubin Bożena Karkut.

Miedziowe ruszają na pucharowy szlak

Maccabi Arazim Ramat Ran w europejskich pucharach występuje od trzech sezonów, jednak bez sukcesów. Ostatnie cztery mecze w Pucharze EHF szczypiornistki z Izraela nie wygrały żadnego.

Dla podopiecznych Bożeny Karkut to pierwsze mecze w europejskich pucharach i to przed własną publicznością. – Przyjeżdża do nas przeciwnik, któremu musimy narzucić swój styl i tak na prawdę wykorzystać swoje atuty. Co pokaże nam przeciwnik nie wiem. Każdy rok jest inny w każdej drużynie. Izrael to kraj, w którym jak się ktoś znajdzie fanatyczny to może zbudować niezłą drużynę za niezłe pieniądze. Trudno mi powiedzieć, jakim przeciwnikiem okaże się w tym roku Maccabi- dodała lubińska trenerka.

Obydwa mecze z izraelskim zespołem odbędą się w Lubinie. Pierwszy zostanie rozegrany już w sobotę 21 listopada w hali RSC-u ul Odrodzenia 28 o godz. 17.00 a następny dzień później na dawnych parkietach „miedziowych”, bo w hali SP 14 przy ul. Norwida 10.

- To, że zagramy dwa mecze u siebie jest w pewnym sensie wskazówką, bo jeśli drużyna przeciwna zgadza się zagrać dwa mecze u kogoś to chyba nie specjalnie czuje się mocny. Mam nadzieję, że tak jest – podsumowała Bożena Karkut.

Jak co roku o tej porze podczas meczów zbierane będą słodycze dla dzieci z domów dziecka w ramach akcji „Ręczna Pod Choinkę”.

Powiązane wpisy