Jest Malta, jest miedziowa samba

LUBIN. Lepszego momentu na przełamanie nie mogli sobie wyobrazić kibice szczypiorniaka! Po dwóch porażkach z Gdynią i Szczecinem na miedziowym parkiecie piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wygrały na ciężkim terenie w Koszalinie 26:23 (15:12) odnosząc w trzeciej kolejce pierwsze zwycięstwo w sezonie. Bohaterką meczu była Brazylijka Juliana Malta, najskuteczniejsza w ekipie Zagłębia.

Wynik spotkania otworzyła Juliana Malta, która była wyróżniającą się zawodniczką miedziowych. Lubinianki robiły wszystko, aby wywieźć z Koszalina pierwsze punkty i to im się udało. Podopieczne Bożeny Karkut przez niemal cały czas były na prowadzeniu, w czym duża zasługa Moniki Wąż, która między słupkami lubińskiej bramki spisywała się fenomenalnie.

Po wyrównanym początku i wyniku 6:6 Zagłębie wyszło na prowadzenie 9:6 i utrzymało trzy trafienia przewagi do przerwy. W drugiej połowie to również miedziowe prezentowały się lepiej i choć w końcówce było już po 21, w ostatnich minutach lubinianki zagrały dużo lepiej, rzucając pięć bramek, przy dwóch trafieniach gospodyń.

Energa AZS Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin 23:26 (12:15)

AZS: Kowalczyk, Wiercioch – Protsenko, Michałów, Roszak, Stasiak, Budnicka, Tracz, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Izak, Sądej, Kołodziejska.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 1, Mączka, Semeniuk 5, Trawczyńska 1, Buklerewicz, Wiertelak, Ważna 1, Walczak, Marić 4, Jochymek 3, Malta 8, Milojević 3.