Miedziowi sforsowali Odrę (FOTO)

PARSZOWICE. Piłkarze Odry Ścinawa korzystając z gościnności Sparty Parszowice podejmowali w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN rezerwy Zagłębia. Niespodzianki nie było. Wygrali Miedziowi Andrzeja Turkowskiego 4:0 (2:0) a popisy "młodych wilków" z Lubina oglądali: Piotr Burlikowski dyrektor sportowy Zagłębia i Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej Zagłębia.

Od pierwszej minuty Zagłębia miało przewagę zwłaszcza w strefie środkowej chociaż w kadrze tej drużyny nie było - poza Hładunem- nikogo kto liznąłby ligowej piłki na wyższym niż 4 liga poziomie. No ale skoro ta drużyna ostatnimi czasu bije każdego jak trzeba w 4 lidze, to i w meczu z beniaminkiem legnickiej okręgówki lubinianie byli zdecydowanymi faworytami... Worek z bramkami otworzył już w 12 minucie Olaf Nowak wykańczając akcję Adriana Nowackiego. Dobrze broniącego golkipera Odry Wójcika niepokoił soczystymi uderzeniami z dystansu Kacper Szymankiewicz a Filip Dudziak w 20 minucie trafił w poprzeczkę.

Odra przegrała, ale swojego występu podopieczni Tomasza Wołocha wstydzić się nie muszą. Kto wie jak potoczyłyby się losy meczu gdyby w 28 minucie Marcin Cichuta po wygraniu pojedynku biegowego z obrońcą Zagłębia celniej przymierzył z pola karnego. Chwilę potem po dośrodkowaniu z rogu Michała Mazura mocno zakotłowało się pod bramką Dominika Hładuna, ale Jakub Kruk minimalnie chybił.

W 38 minucie po klasycznej kontrze Nowackiego, drugiego gola zdobył Jakub Ryś i w tym momencie losy awansu do kolejnej rundy PP były przesądzone.

Odra Ścinawa - Zagłębie II Lubin 0:4 (0:2)

Bramki: 3 x Nowak, 1x Ryś

ODRA: Wójcik -Lichwa, Pytlarz, Trawka, Wieprzowski - Damian Cichuta, Dudka, Marcin Cichuta, Mazur, Bodziński - Kruk oraz Smolny, Sowiecki, Seja.

KGHM Zagłębie II: Hładun (46' Pyzio) - Maślej (60' Kucy), Ostrowski, Świliński, Bieliński - Nowacki, Majdowski, Szymankiewicz (65' Soszyński), Dudziak (65' Giziński) - Ryś, (55' Pakulski), Nowak