Miedziowe rozbiły... Kram

LUBIN. W czwartej kolejce PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Metraco Zagłębie Lubin po raz pierwszy w tym sezonie wygrały na swoim parkiecie z liderem rozgrywek Kram Start Elbląg 31:28. MVP spotkania została Monika Wąż (Metraco Zagłębie Lubin).

Mecz rozpoczęły gospodynie, ale nieudany atak sprytnie wykorzystała Aleksandra Stokłos zdobywając pierwszy punk dla przyjezdnych. Kolejny atak ze strony Startu zatrzymała w bramce „miedziowych” Monika Wąż. Pierwsza bramkę dla Metraco zdobyła Jovana Milojević. Po dziesięciu minutach lubinianki prowadziły jednym oczkiem 5:4, a o czas poprosił szkoleniowiec Andrzej Niewrzawa. Chwilę później pomarańczowe wyszły na dwubramkowe prowadzenie, ale przyjezdne złapały piąty bieg i po wyrównanej walce ponownie wyszły na prowadzenie. Dzięki skutecznym rzutom w wykonaniu Karoliny Semeniuk oraz dzielnie broniącej bramki Zagłębia Monice Wąż gospodynie wyszły na dwubramkowe prowadzenie, które tuż przed przerwa utraciły. Po trzydziestu minutach na tablicy wyników wyświetlił się remis po 16.

Druga połowę rozpoczęły elblążanki, które w tym starciu były lepsze od teamu Bożeny Karkut. Pierwsze minuty drugiej połowy i przyjezdne odskoczyły na trzy „oczka”. 47 minuta meczu ponowny remis - po 24 co zapowiadało nie mało emocji w końcówce spotkania. Kram Start nie wykorzystał szansy na zdobycie punktu, co dało „miedziowym” szanse na odzyskanie piłki i zdobycie prowadzenia dzięki Sanji Premović i już do końca prowadzenia nie oddały.

Metraco Zagłębie Lubin – Kram Start Elbląg 31:28 (16:16)
Metraco Zagłębie Lubin : Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 1, Semeniuk 7, Trawczyńska 2, Buklarewicz , Ważna 2, Walczak , Marić 4, Jochymek 4, Malta 4 , Milojević 4, Belmas, Premović 3.
Kram Start Elbląg : Szywerska, Powaga – Balsam 6, Dankowska 2, Hawryszko, Grobelska 2, Waga 2, Muchocka , Jędrzejczyk 3, Kwiecińska , Gerej 1, Lisewska 8, Stokłosa 1, Świerżewska , Andrzejewska 3, Szopińska.