grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Wpadka Cuprum

W meczu 6- kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin zmierzyli się na wyjeździe z BBTS-em Bielsko – Biała. Podopieczni Gheorghe Cretu byli faworytami środowego spotkania i widocznie z takim nastawieniem do meczu podeszli, bo z czterech setów na koncie lubińskiego zespołu zapisał się tylko jeden.

W pierwszym secie oba zespoły toczyły bardzo wyrównaną walkę punkt za punkt. W późniejszych fragmentach gry team trenera Cretu wypracował sobie bezpieczną przewagę punktową. Gospodarze nie zamierzali łatwo oddać seta i wciągu pierwszego rozdania doprowadzili do czterech remisów, zapisując wygranego seta na swoim koncie. Podrażnieni przegraną „pomarańczowi” rozpoczęli drugą partię od mocnego uderzenia i na samym początku zyskali pięć oczek przewagi, utrzymując przewagę do końca drugiego seta. Stan meczu 1:1.

Początek trzeciego seta to lepsza gra bielszczan już na samym początku zainkasowali kilku punktową przewagę. Choć w grze „miedziowych” były widoczne zrywy to wygrana w tym rozdaniu od początku była przypisana gospodarzom. Obejmując w tym spotkaniu prowadzenie 2:1.

Początek czwartej partii to nerwowa gra po obu stronach. Choć na prowadzenie wyszli goście to bielszczanom udało się doprowadzić do remisu. Po stronie Cuprum Lubin mnożyły się błędy, co skrzętnie wykorzystali gospodarze wygrywając całe spotkanie 3:1.

W niedziele siatkarzy Cuprum Lubin czeka kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem przeciwnikiem „pomarańczowych” będzie aktualny mistrz Polski – Asseco Resovia Rzeszów. Miejmy nadzieję, że do tego meczu lubinianie podejdą z mniejszą pewnością siebie i nie zadowolą się jednym setem.

BBTS Bielsko-Biała  - Cuprum Lubin 1:3( 27, -14, 21, 20)
(27:29, 25:14, 21:25, 20:25)
Składy zespołów:
Cuprum Lubin: Wojciech Włodarczyk (9), Grzegorz Łomacz, Marcin Możdżonek (8), Keith Pupart (18), Mateusz Malinowski (8), Marcus Böhme (14), Paweł Rusek (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz, Szymon Romać (2), Robert Täht (1)
BBTS Bielsko-Biała: Bartosz Janeczek (9), Serhiy Kapelus (13), Dmytro Bogdan (11), Mateusz Sacharewicz (12), Kamil Kwasowski (11), Bartłomiej Neroj (4), Dan Lewis (libero) oraz Paweł Gryc (7), Marcin Wika