Szczypiornistki Zagłębia uległy Pogoni

W 26. kolejce PGNiG SuperLigi Kobiet piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin uległy gospodyniom z zachodniopomorskiego 21:24. Dla Pogoni Baltica Szczecin wygrana to gwarancja pozostania w dalszej walce o medal, dla miedziowych zaś umocnienie drugiej pozycji w tabeli Superligi. Sobotni mecz zapowiadał więc dużą dawkę emocji.

Mecz rozpoczęły gospodynie, w siódmej minucie na ich koncie widniały cztery punkty, a „miedziowe” nie zapunktowały ani razu. Niemoc przyjezdnych przełamała Jovana Milojević w ósmej minucie dając znak drużynie do walki, kolejne punkty padły łupem Małgorzaty Buklarewicz oraz Załęcznej. W piętnastej minucie na tablicy wyników było 7:6 dla Pogoni. W kolejnych minutach lubinianki doprowadziły do remisu po osiem. Trzy minuty przed przerwą Metraco po raz pierwszy wyszło na prowadzenie dzięki Kindze Grzyb i do końca pierwszej połowy nie dało sobie odebrać prowadzenia 11:10.

Po zmianie stron „pomarańczowe” do swojej puli dołożyły kolejny punkt, tym samym uzyskały dwupunktowe prowadzenie. Kolejne trzy bramki z rzędu padły łupem szczecinianek i tym samym wyrównały pojedynek. Kolejne minuty to walka „punkt za punkt” nie dając żadnej ze stron bezpiecznego prowadzenia. W dwudziestej minucie podopieczne Bożeny Karkut po raz kolejny wyszły na dwubramkowe prowadzenie 18:16, lecz w kolejnych fragmentach to gospodynie pokazały swoją siłę rzucając pięć bramek z rzędu. Trzy minuty przed końcem sobotniego spotkania o czas poprosiła Bożena Karkut lecz ostatnie słowo należało do Pogoni.

Pogoń Baltica Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin 24:21 (10:11)

Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Wawrzynkowska, Krupa – Bancilon, Noga, Szczecina, Costa, Królikowska, Zimny, Koprowska, Zawistowska, Kochaniak, Blażević, Jaszczuk

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Czyż, Maliczkiewicz – Bilik, Kurdzielewicz, Załęczna, Grzyb, Semeniuk, Buklarewicz, Piechnik, Marić, Jochymek, Belmas, Malta, Milojević