Kolejny krok do złota

LUBIN. Zapowiadała się ciężka walka dla piłkarek ręcznych Metraco Zagłębia Lubin w Koszalinie, ale „miedziowe” od pierwszej minuty do ostatniego gwizdka prowadziły i z zachodniopomorskiego wywożą komplet punktów.

Przyjezdne otworzyły środowy mecz, szybkim prowadzeniem 3:0 pierwsze punkty zdobyły Agnieszka Jochymek i Małgorzata Buklarewicz. Team Bożeny Karkut przez pierwszą połowę prowadził 2-3 bramkami. Gospodynie miały problemy nie tylko z ofensywą, ale również z Moniką Wąż, która świetnie spisywała się między słupkami. Pierwsza połowę lubinianki zakończyły dwupunktową zaliczką.

Pierwsze punkty po zmianie stron zdobyły gospodynie. W siódmej minucie na tablicy wyników było 17:14 dla Metraco. Koszalinianki nie zamierzały składać broni i kwadrans przed końcowym gwizdkiem odrobiły straty. Szybko jednak odpowiedziała Kinga Grzyb, która po chwili za faul musiała opuścić parkiet z czerwoną kartką. Akademiczki miały kilka szans na wyrównanie pojedynku, ale albo trafiały w słupek albo nie potrafiły wykorzystać karnego. Podopieczne Bożeny Karkut skrzętnie wykorzystywały niemoc rywalek i już do końca nie pozwoliły odebrać sobie prowadzenia.

Energa AZS Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin 25:28 (12:14)

Energa AZS Koszalin : Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica – Protsenko, Michałów, Roszak, Budnicka, Tracz, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Izak, Sądej, Piwowaczyk

Metraco Zagłębie Lubin : Wąż, Maliczkiewicz, Czyż – Kurdzielewicz, Załęczna 2, Grzyb 5, Semeniuk, Buklarewicz 4, Wiertelak, Piechnik 1, Marić 2, Jochymek 5, Belmas, Malta 5, Milojević 4.