Sparta jedną nogą w okręgówce (FOTO)

RUDNA. To był A-klasowy szlagier, który nie zawiódł 220-osobowej widowni , która zasiadła na "Rudna Arena ". Sparta, lider II grupy A-klasy pokonał Ikara Miłogostowice 3:0(1:0) po dwóch golach Łukasza Ostrowskiego i bramce Łukasza Wingerta. - Może nie było ciśnienia przed tym meczem, ale w  pamięci mamy poprzedni sezon, w którym ten awans uciekł nam sprzed nosa - powiedział Łukasz WINGERT. - Na pewno po tym meczu nie będzie świętowania awansu, ale nie da się ukryć, ze jedna nogą jesteśmy w klasie okręgowej. Myślę, że pod względem sportowym i organizacyjnym jest przygotowani na granie w wyższej lidze. A póki co skupiamy się na kolejnym meczu.

Sparta do meczu przystąpiła bez grającego trenera Roberta Malawskiego, który musiał wyjechać w sprawach rodzinnych. A bramki Sparty strzegł ...niezniszczalny Maciej KIJEWSKI, który w tym roku nie wyjmował jeszcze piłki z siatki. Tak, tak...W bramkowym wiosennym bilansie Sparty po stronie  "gole stracone" widnieje 0 !

Ikar zagęścił środek pola zostawiając na szpicy Arkadiusza Cymbalistę. Od pierwszego gwizdka Sparta mocno zaatakowała zyskując przewagę w polu.

Dariusz WISŁOCKI, prezes Sparty i trener w zastępstwie "Malasa" : - Celem było wygranie  z Ikarem po spokojnej grze. Nie zamierzaliśmy nikomu nic udowadniać. Taktycznie plan był taki-mocno zaatakować odciąć Cymbalistę od podań i zamknąć ich flanki. I w pierwszej połowie ten plan wypalił perfekcyjnie a Maciek Kijewski w naszej bramce "zarobiony" nie był. Gol "Ostrego" dodał nam pewności siebie, wprowadził spokój w grze. W przerwie powiedziałem zawodnikom, że mamy grać konsekwentnie, spokojnie od tyłu budować akcje. Po przerwie na kilkanaście minut oddaliśmy inicjatywę gościom, ale jakiegoś bicia na alarm na naszym polu karnym nie było. Wygrana cieszy, ale to już zamknięty rozdział i przygotowujemy się już do meczu w Różanej.

Rafał DOROBEK, trener Ikara: - Sparta pokazała klasę przez pierwsze pół godziny meczu i wtedy pokazali wysoką jakość. I to była klasa i jakość najwyższego pułapu w tej klasie rozgrywkowej. Przełomowym momentem była strata gola, ale gola po kontrowersyjnym zdaniu bo nie tylko moim zdaniem był faulowany nasz obrońca Dominik Pazio. Po stracie gola moim zdaniem przejęliśmy inicjatywę na boisku. Bardzo dobrą robotę na murawie wykonali nasi młodzieżowcy- Mateusz Hałdrzyński i Damian Ponanta . Co do ofensywy to mieliśmy kilka wariantów bo wiedzieliśmy, że Arek Cymbalista będzie pilnowany wyjątkowo. Dobry piłkarsko mecz, a Sparta pokazała , że w pełni zasłużyła na awans do klasy okręgowej. Nasz cel się jednak nie zmienił- też do końca walczymy o awans ścigając Legnickie Pole.

Sparta Rudna - Ikar Miłogostowice 3:0( 1:0)