Ograli Meblarzy

LUBIN. Losy środowego starcia w ramach Pucharu Ligi teamu Piotra Nocha z Meblami Wójcik Elbląg ważyły się do ostatniej minuty. Szczególnie w drugiej połowie przyjezdni wysoko zawiesili poprzeczkę „miedziowym”. Mimo lekkiej zadyszki konfrontację wygrali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin.

Wynik dla gospodarzy otworzył Przemysław Morozowicz w drugiej minucie spotkania. W kolejnych fragmentach gry lubinianie zaczęli budować swoją przewagę. Po siedmiu minutach na tablicy wyników pojawił się wynik 7:4 dla drużyny z Dolnego Śląska. W końcówce pierwszej polowy przyjezdni doszli na jedną bramkę lecz „pomarańczowi” ponownie odskoczyli na trzy „oczka”. Tuż przed przerwą ekipa z Elbląga dogoniła gospodarzy na jedno trafienie i po trzydziestu minutach było 13:12 dla Zagłębia.

Pierwszą bramkę po zmianie stron dla swojej drużyny zdobył Piotr Adamczyk tym samy wyrównał wynik po 13. W 37 minucie za sprawą Michała Stankiewicza podopieczni Pawła Nocha odzyskali prowadzenie. Kwadrans od wznowienia gry gospodarzom udało się odskoczyć na dwie bramki, ale kolejne dwa trafienia padły łupem Meblarzy i ponownie na tablicy wyników pojawił się remis. Dziesięć minut przed końcową syreną Piotr Adamczyk złotym strzałem dał gościom pierwsze prowadzenie (19:18) i wynik spotkania stał się sprawą otwartą. W ostatnich minutach zespół z Elbląga zaczął popełniać błędy, co skrzętnie na swoją korzyść wykorzystali lubinianie wygrywając spotkanie 23:22.

MKS Zagłębie Lubin – Meble Wójcik Elbląg 23:22 (13:12)

MKS Zagłębie Lubin : Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 2, Kużdeba 2, Mrozowicz 3, Pawlaczyk, Szymyślik 4, Przysiek 1, Czuwara 4, Wolski 2, Gudz, Bartczak 2, Pietruszko 1, Moryto 2.

Meble Wójcik Elbląg : Fiodor, Ram – Janiszewski 2, Nowakowski 2, Tórz, Kupiec , Olszewski 2, Dorsz 1, Moryń 1, Żółtak, Adamczak Paweł 9, Adamczak Piotr 5.