Bolesna lekcja dla Górnika (FOTO)

POLKOWICE. Piłkarze 3-ligowego KS Polkowice okazali się bardzo, ale to bardzo surowymi nauczycielami dla zawodników beniaminka 4 ligi- Górnika Złotoryja. Podopieczni Enkeleida Dobiego rozgromili w meczu kontrolnym Górnika aż 9:1 (2:1). - Jak się uczyć to od najlepszych w regionie - trafnie podsumował mecz Mirosław Zieleń, szkoleniowiec Górnika. - My jesteśmy dopiero po dwóch treningach, a rywal grał już drugi sparing. W pierwszej połowie w miarę mądrze staraliśmy się grać taktycznie i nie wyglądało to najgorzej. Po przerwie polkowiczanie uzyskali przewagę w sferze fizycznej, szybkościowej i posypały się bramki. Ale na tym meczu nie kończy się świat. Zawodnicy zobaczyli jaki dystans do solidnej drużyny 3 ligi mają do pokonania. I ciężko pracując są w stanie zniwelować ten dystans...

Złotoryjanie do 30 minuty utrzymywali wynik bezbramkowy i dopiero fantastyczne uderzenie z wolnego Bancewicza otworzył wynik meczu. Przed przerwą honorowego gola dla Górnika zdobył Adam Pałka. W zespole Górnik oprócz strzelcy gola Pałki, zagrali Andrzej Ziembowski i Artur Krzeszowiec. Z kolei Kuśnierza zatrzymała praca na II zmianę.

Dla KS-u pojedynek z beniaminkiem 4 ligi był już drugim sparingiem w okresie letnich przygotowań. - Mamy za sobą ciężkie treningi motoryczne i w pierwszej połowie chłopcy grali na ciężkich nogach, a Górnik ambitnie się bronił - powiedział Enkeleid Dobi.

W ekipie z Polkowic w bramce stał Jakub Kopaniecki. Co prawda Damian PRIMEL nie jest kontuzjowany i był na trybunach, ale chodzą słuchy iż ten 25-letni golkiper w końcu może trafić do klubu 1 ligi... Ale w ekipie KS-u pojawili się nowi testowani zawodnicy. Nieźle zaprezentował Piotrowski z Zagłębia Lubin i Marciniak z Bełchatowa. Pojawi się Piotr Azikiewicz i raczej większej personalnej rewolucji w drużynie nie będzie. Szansę będą dostawali wychowankowie klubu z drużyn mlodzieżówych.