Polkowice wiceliderem 3 ligi!

POLKOWICE.  Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali w meczu wyjazdowym BKS Stal Bielsko-Biała 1:0. Bramkę na wagę 3. punktów dla zielono-czarnych zdobył w 73. min. Mariusz Szuszkiewicz. Po 5 kolejkach polkowiczanie są wiceliderem 3 ligi z dorobkiem 12 punktów czyli tyle samo co Stal Brzeg.

Bialska Stal uległa w sobotnie popołudnie drużynie z Polkowic 0-1. Przez cały mecz trwała twarda walka z lekką przewagą gości. W pierwszym kwadransie meczu goście próbowali zaskoczyć Kozika strzałami z dystansu i rzutów wolnych ale na nasze szczęście próby te były nieudane. Zawodnicy BKS-u próbowali dogrywać piłki do Jarnowa ale ten był łapany na spalonym przez obrońców Polkowic.

W 28 min przed szansą stanął Caputa ale jego strzał minął bramkę Primela. Minutę później Jarnot był faulowany w polu karnym ale sędzia nakazał grać dalej. Do końca I połowy obie drużyny szukały okazji do strzelenia bramki ale w decydujących momentach brakowało zimnej krwi i po 45 minutach mieliśmy remis 0-0.

II część meczu zaczęła się od ataków BKS-u ale strzały Czaickiego i Dzionski obronił Primel a Karcz był na spalonym. W odpowiedzi przed szansą stanęli goście którzy próbowali wykorzystać błąd Czaickiego ale Kozik był na posterunku. W dalszym ciągu trwała wymiana ciosów z lekką przewagą gości ale brakowało strzałów w światło bramki.

W 73 min w pole karne wbiegł Szuszkiewicz i pokonał Kozika strzałem po ziemi, piłka po rękach naszego bramkarza wtoczyła się do bramki. BKS ruszył do odrabiania strat ale brakowało naszym piłkarzom dokładności pod bramką Polkowic. Dodatkowo w 73 min sędzia odgwizdał karnego z kapelusza dla gości i ukarał Radomskiego 2 żółtą kartką, przez musieliśmy kończyć mecz w 10. Kozik obronił strzał zawodnika gości.

BKS próbował atakować do końca ale nie udało się zdobyć bramki i mecz zakończył się porażką naszej drużyny 0-1.

BKS Stal Bielsko-Biała - KS Polkowice 0-1 (0-0)
Bramki: 0-1 73 min Szuszkiewicz
Żółte kartki: Karcz, Radomski x2, Pieczur
Czerwona kartka: Radomski (dwie żółte)
BKS: Kozik - Kareta, Radomski, Caputa (61 min Bezak), Czaicki, Sobala, Pieczur, Karcz, Dzionsko, Ferfecki (73 min Klama), Jarnot
Polkowice: Primel - Magdziak, Famulski, Galas (64 min Konefał), Wojciechowski (78 min Surożyński), Ziemniak (66 min Sworacki), Bancewicz, Szuszkiewicz, Michalski, Fryzowski, Piotrowski.